KASSAK Başkanı Kurt, USSAM Mahkemelerinin Türkiye için önemini anlattı
  • Şehir Alanya
  • Gündem
  • KASSAK Başkanı Kurt, USSAM Mahkemelerinin Türkiye için önemini anlattı
9 okunma

KASSAK Başkanı Kurt, USSAM Mahkemelerinin Türkiye için önemini anlattı

ABONE OL
9 Mayıs 2024 20:50
KASSAK Başkanı Kurt, USSAM Mahkemelerinin Türkiye için önemini anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

8 Mayıs 2024 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Uluslararası Ehl-i Beyt 1. Nebevi Ahlâk Sempozyumu etkinliğinde KASSAK (Karabağ Savaş Suçlarını Araştırma Komisyonu) Başkanı Kurt, USSAM Mahkemelerinin Türkiye için önemini vurguladı.

Başkan Kurt: “USSAM, Uluslararası Savaş Suçları Araştırma Mahkemeleri’nin Türkiye’nin uluslararası alandaki duruşunu belirleyen kritik bir unsur olarak kabul edilmektedir.” dedi.

Başkan Kurt’un belirttiği gibi, USSAM Mahkemeleri Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarını şekillendiren önemli bir faktördür. Türkiye’nin bu mahkemelerle yakın çalışması, ülkenin insan haklarına olan taahhüdünü ve uluslararası hukuku koruma çabalarını göstermektedir. Bu, Türkiye’nin uluslararası toplum içindeki konumunu güçlendirebilecektir.

Ayrıca, USSAM Mahkemelerinin dünya için önemi adaletin sağlanmasıyla da ilgilidir. Bu mahkemeler, savaş suçları ve insanlık suçları gibi ciddi ihlalleri araştırmak ve yargılamakla görevli olacağını da ifade eden Başkan Kurt, dünya ülkelerinin bu mahkemelerle işbirliği yapmasının yeryüzündeki adaletsizliği ve cezasızlığı önlemeye yardımcı olacağını vurguladı.

Başkan Kurt’un konuşması ayrıca USSAM Mahkemelerinin Türkiye’nin demokratik değerlerine olan bağlılığını vurguladı ve: “Dünya ülkelerinin insan haklarını koruma ve adaleti sağlama konusundaki kararlılığını göstermek için USSAM Mahkemeleri ile yakın çalışması önemlidir.” dedi.

Sonuç olarak, USSAM Mahkemeleri Türkiye ve Türk devletleri için hayati öneme sahiptir. Bu mahkemelerin Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarını, adaleti sağlama çabalarını ve demokratik değerlerine olan bağlılığını güçlendirebileceği açıktır. KASSAK Başkanı Kurt’un Üsküdar Üniversitesi’nde yaptığı bu önemli konuşma, Türkiye’nin bu alandaki taahhütlerini vurgulamış ve önemine dikkat çekmiştir.

 

https://youtu.be/53ftF6ho5JE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.