Afyon Lisesi’nin Proje Okulu Olmaktan Çıkarılması Tartışma Yarattı
6 okunma

Afyon Lisesi’nin Proje Okulu Olmaktan Çıkarılması Tartışma Yarattı

ABONE OL
5 Nisan 2024 13:47
Afyon Lisesi’nin Proje Okulu Olmaktan Çıkarılması Tartışma Yarattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Afyonkarahisar’da bulunan ve tarihi öneme sahip Afyon Lisesi’nin proje okulu olmaktan çıkarılması kararı, eğitim camiasında geniş yankı uyandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın alınan kararıyla, proje okullarının müdürlük ve müdür yardımcılıkları için yapılan atamalarda, Afyon Lisesi’nin proje okulu statüsünün kaldırıldığı ortaya çıktı. 

Bu karar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler arasında endişe ve tepkilere neden oldu.

Afyonkarahisar Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, konuyla ilgili olarak yapılan kararın mantıklı bir dayanağa sahip olmadığını belirterek, eğitim camiasında moral, motivasyon ve çalışma şevkini olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

Afyon Lisesi’nin Tarihi Değeri Korunmalı

Afyon Lisesi’nin Türkiye’nin önemli okullarından biri olduğunu ifade eden Demirci, ek binasıyla ilgili yaşanan gecikmelere de değindi. 

Ek binanın yıkılmış olmasına rağmen bir çözüm üretilememesi ve planlamaların sürekli ertelenmesinin, okulun tarihi değerine zarar vereceğini dile getirdi.

Liyakate Dayalı Atamalar İsteniyor

Demirci, proje okullarına yönelik atamalarda liyakate dayalı bir sistem olması gerektiğini vurgulayarak, atamaların ahbap çavuş ilişkileriyle veya torpil yoluyla değil, öğretmenlerin nitelikleri ve yetenekleri doğrultusunda yapılması gerektiğini ifade etti.

#AfyonLisesi #Eğitim #ProjeOkulu #MilliEğitimBakanlığı #TürkEğitimSen

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.