YUNANİSTAN, İŞGAL ETTİĞİ ADALARIMIZI İLHAK EDİP TOPRAKLARINA KATARKEN, ERDOĞAN, GÜLER, FİDAN VE YERLİKAYA SEÇİM MEYDANLARINDA DOLAŞIYORDU
  • Şehir Alanya
  • Gündem
  • YUNANİSTAN, İŞGAL ETTİĞİ ADALARIMIZI İLHAK EDİP TOPRAKLARINA KATARKEN, ERDOĞAN, GÜLER, FİDAN VE YERLİKAYA SEÇİM MEYDANLARINDA DOLAŞIYORDU
2 okunma

YUNANİSTAN, İŞGAL ETTİĞİ ADALARIMIZI İLHAK EDİP TOPRAKLARINA KATARKEN, ERDOĞAN, GÜLER, FİDAN VE YERLİKAYA SEÇİM MEYDANLARINDA DOLAŞIYORDU

ABONE OL
2 Nisan 2024 21:52
YUNANİSTAN, İŞGAL ETTİĞİ ADALARIMIZI İLHAK EDİP TOPRAKLARINA KATARKEN, ERDOĞAN, GÜLER, FİDAN VE YERLİKAYA SEÇİM MEYDANLARINDA DOLAŞIYORDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

*20 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı’nı işgal eden Yunanistan şimdi de işgal ettiği adalarımızı ilhak ederek topraklarına katıyor ve bu katılımları törenlerle kutluyor.

*Yunanistan’ın işgal ve ilhak ettiği Muğla Keçi Adası’nda 06 Mart 2024 ve 22 Mart 2024’de yaptığı kutlama törenleri, kalymnos news gr adlı haber sitesinde yayınlanarak bütün dünyaya duyuruldu.

*Kalimnos (Kelemez-Kilimli) Adası ve Keçi Adası Belediye Başkanı Ioannis Mastrokoukos, 06 Mart 2024’de, Keçi Adası’nda kaçak olarak faaliyet gösteren Yunan İlkokulu’nun öğrencileri ve Ada’ya yerleştirilen Yunan vatandaşları ile birlikte Keçi Adası’nın Yunanistan’a katılmasını kutladı.

*Yunan İlkokulu’nun önünde yapılan törende sabah duası yapıldıktan sonra Yunan Milli Marşı söylenerek göndere Yunan bayrağı çekildi. Bayrak töreninin resimleri ile videosunun bağlantısı aşağıdadır:

Στην Ψέριμο γιόρτασε ο Δήμαρχος Ι.Μαστροκούκος την επέτειο της 7ης Μαρτίου μαζί με τους 2 μαθητές και τους λιγοστούς κατοίκους.

*Başkomutan Tayyip Erdoğan, Savunma Bakanı Yaşar Güler, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın seçim meydanlarında dolaşmasından ve devletin başıboş bırakılmasından istifade eden Yunanistan, adalarımızı ilhak ederek törenle topraklarına kattı. Erdoğan ve Hükümeti, Yunanistan’ın adalarımızı topraklarına katmasına seyirci kaldı ve Yunanistan’a nota vermedi.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI BLINKEN’İN KONGREYE GÖNDERDİĞİ MEKTUP VE HARİTA, YUNANİSTAN’IN ADALARIMIZI İŞGAL ETTİĞİNİ TESCİLLEMİŞTİR.

*ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, Kongreye gönderdiği mektup ve ekli haritada, 1923 Lozan Antlaşması ve 1947 Paris Antlaşması’na göre, Ege Denizi’nde pembe renk ile gösterilen toplam 29 Ada, Adacık ve Kayalıklarda Yunanistan’ın egemenlik hakkının olmadığı belirtilmiştir.

*Sözkonusu haritada, Yunanistan’ın işgal ettiği 20 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı da pembe renkli grup içinde olup anılan ada ve kayalıklar üzerinde Yunanistan’ın egemenlik hakkının olmadığı vurgulanmış ve adalarımız üzerindeki Yunan işgali tescillenmiştir.

ABD ENERJİ BAKANLIĞI, EXXON MOBİL’İN GAVDOS ADASI BÖLGESİNDEKİ ARAMA VE SONDAJ FAALİYETLERİNİ DURDURMALIDIR !…

YUNAN SAVUNMA BAKANI NİKOS DENDİAS, EGE DENİZİ’NDE 3 MİLİN DIŞINDAKİ ADA, ADACIK VE KAYALIKLARIN YUNANİSTAN’A AİT OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR, MUHATAPLARI YAŞAR GÜLER VE HAKAN FİDAN SUSUYOR.

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreter

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.