Emirdağ Seçim Sonuçlarına Yönelik İlçe Seçim Kuruluna İtirazda Bulundu
  • Şehir Alanya
  • Gündem
  • Emirdağ Seçim Sonuçlarına Yönelik İlçe Seçim Kuruluna İtirazda Bulundu
3 okunma

Emirdağ Seçim Sonuçlarına Yönelik İlçe Seçim Kuruluna İtirazda Bulundu

ABONE OL
2 Nisan 2024 12:49
Emirdağ Seçim Sonuçlarına Yönelik İlçe Seçim Kuruluna İtirazda Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

MHP Emirdağ İlçe Başkanı Mehmet Orbay Divrikli, MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Fahri Fevzi Kartal, MHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Hüseyin Duran ve çok sayıda partili, seçim sonuçları ile ilgili Emirdağ İlçe Seçim Kuruluna itiraz dilekçelerini teslim etti.

DİVRİKLİ, “ARTIK HUKUKİ SÜREÇ BAŞLAMIŞTIR”

MHP Emirdağ İçe Başkanı Mehmet Orbay Divrikli, “Pazar günü yapılan yerel seçimlerle ilgili resmi itirazımızı ilçe seçim kuruluna yaptık. 

Genel Başkan Yardımcımız İzzet Ulvi Yönter’in bilgisi dahilinde, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Fethi Yıldız başkanımızın direktifleri ile itiraz dilekçemizi ilçe seçim kuruluna verdik.

Artık hukuki süreç başlamıştır” dedi.

KARTAL, “ŞİMDİDEN HİÇ KİMSE ERKEN ZAFER SARHOŞLUĞUNA BAŞLAMASIN”

Hukuki süreç hakkında bilgiler veren MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Fahri Fevzi Kartal, “Sandık sonuçları ile birleştirme tutanakları, ıslak imzalı tutanaklarıyla alakalı, pek çok usul ve esasa ilişkin eksikler olduğunu tespit ettik. 

Saha da aldığımız seçimi masa da vermemek adına hukuki başvurularımızı gerçekleştirdik. Aradaki oy farkı 134 olarak görülmektedir. 546 geçersiz oy var. 

Geçersiz oyların birçoğunun hangi sebepten dolayı geçersiz olduğu belirtilmemiştir. Islak imzalı tutanaklardan alınan oylarla, birleştirme tutanaklarındaki sayıların birbirini tutmadığını gördük. 

Bu sebeplerden dolayı tüm sandıkların yeniden açılarak sayımın yenilenmesi için müracaatımızı yeniledik. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu sürecin takipçisiyiz. 

Emirdağ’da kazandığımız seçimi mutlaka alacağız. Şimdiden hiç kimse erken zafer sarhoşluğuna başlamasın. Bitmiş hiçbir şey yok” dedi. 

DURAN, “HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ”

MHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Hüseyin Duran, “Biz bu seçimi Pazar akşamı gerçekten kazandık. Hepinizin bildiği gibi şuan 134 oy farkla önde gözüküyorlar. Bugünde gerekli itirazlarımızı yaptık.

Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu sayımın tekrar yapılmasını sağlayarak, bu seçimin gerçek sonucu olan Hüseyin Duran’ın başkanlığını hep birlikte göreceğiz. 

Hakkımızı Ankara Yüksek Seçim Kuruluna kadar arayacağız ve gerçek sonucu inşallah hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

#MHP #Emirdağ #SeçimSonuçları #İtiraz #HukukiSüreç

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.