AKP’DEN ALDIKLARI GÜÇ İLE AKP’Yİ VURDULAR BELEDİYEYİ ALDILAR
6 okunma

AKP’DEN ALDIKLARI GÜÇ İLE AKP’Yİ VURDULAR BELEDİYEYİ ALDILAR

ABONE OL
2 Nisan 2024 12:50
AKP’DEN ALDIKLARI GÜÇ İLE AKP’Yİ VURDULAR BELEDİYEYİ ALDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim
İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. AKP ile ittifak olan MHP ve BBP’nin ortak akılla hareket edip, AKP’yi devre dışı bırakıp, uçuk vaatler vererek belediye başkanlığını kazandığını belirten Karasu:” AKP’yi bu zamana kadar kullandılar. Her şeyinden faydalandılar. Sonra da AKP’nin karşısına geçip belediye başkanlığını aldılar”dedi.

Başkan Karasu 31 Mart seçimlerinin ardından çok önemli değerlendirmede bulunu. Sivas’ta birçok olayın yaşandığını belirten Karasu aciklamasında AKP’ye üzüldüğünü ifade ederek şunları söyledi:”
Yerel seçim bittiğinde ilk önce bir sessizlik oldu sonrada tıkırtılar duyulmaya başladı .Seçmen iktidara bir uyarı verdi. Emekliler, atanamayan öğretmenler,  bulundukları seçim bölgesinde Akp karşında güçlü gördükleri partilere yüklendiler. Bu oylar emanet olarak verildi kalıcı olduğunu kimse  düşünülmesin. Şehrimizde de bir seçim süreci geçirdik. Yaklaşık 75 gündür sahadayız .Çok büyük riyakarlıkların ve uçuk kaçık vaatlerin havada uçuştuğu, milyonların elden ele dolaştığı, kamyonlar dolusu yardım kolilerinin gece gündüz demeden yardıma muhtaç bırakılmış halkımıza mükafat gibi dağıtıldığı haksız rekabetler ile dolu bir süreçti. Bu seçimde AKP’ye üzüldüm bu duruma üzüleceğim aklımın köşesinden geçmezdi fakat bu iki yüzlülük ve satış karşısında Allah insana dostun da, düşmanın da hayırlısını nasip etsin demek geliyor .Cumhur İttifakı bileşenleri BBP ve MHP yıllarca iktidarın tüm nimetlerinden sonuna kadar faydalandılar. Bürokrasideki atamalardan tutun da belediyelerdeki işe alımlardan, bakanlıklardaki kadrolardan, milyarlık ihalelerden sonuna kadar faydalandılar ve kendi milyarderlerini oluşturdular.

“AKP’DEN ALDIKLARI GÜÇ İLE AKP’Yİ VURDULAR BELEDİYEYİ ALDILAR”

Yerel seçimlere gelindiğinde Akp’ye vurmaya başladılar, ilçeye gidiyorlar Cumhur İttifakının ortağıyım Sivas’ın sahibiyim her türlü hizmeti iktidar ortağı olarak ben getiririm diyorlar. Akp’nin Sivas teşkilatı üstüne üstlük en büyük ilçelerimizden biri olan Şarkışla’da jest yapıyor adayını çekiyor. BBP lehine gümüş tepside sunuyor, erkeğe altın haram olduğu için Sivas Merkez’de de AKP’ye vuruyorlar. Hiçbir biriminin çalışmadığını, Özbelsan İşçilerinin maaşının düşüklüğünden tutunda, yol su park bahçe yapılmadığına hatta daha ileri giderek ” SİVAS’IN VALİSİ OLAN BİR KÖY OLDUĞUNU SÖYLEMEK PERVASIZLIĞINDA ‘’ bulunarak kendilerinin çılgın projelerini açıklıyorlar. Bunları sadece ve sadece kendilerinin yapabileceğini, Mustafa Destici’nin büyük siyasi feraseti ile şehrimizin  kentleşeceğini köylülükten kurtulacağını vaat ediyorlar.Vaatler o kadar cezbedici ki şehrimizin şeçmenini ikna etti .Emeklilerimize verilecek paralardan tutunda, öğrencilere verilecek burslar, ev kadınlarına verilecek hibeler, evlenecek çiftlerimize yapılacak destekler muhteşemdi.

“AKP İTTİFAKI MHP VE BBP İKTİDARI BİRLEŞEREK YIKTI”

Sonuç olarak iktidar ittifakları olan  BBP ve MHP, şehrimizde iktidarından aldıkları ekonomik ve siyasi gücün desteği ile hem muhalefeti hemde ortakları olan Akp mağlubiyete uğrattı .Siyaset uzun solukludur. Bugün kazanmış olanların kazanmaları kadar nasıl kazandıkları da önemlidir. Seçmenlerimize siyasi propaganda daki eşitsizlikten dolayı yeteri kadar ulaşamasakta verdikleri karara sonsuz saygımızı olduğunu belirtiyorum .Verilen vaatlerin takipçisi olacağımı, onlara ulaşacak her hizmetin şehrimiz insanın mutluluğunun bizim mutluluğumuz olduğunu belirtmek istiyorum. Her zaman söylediğim bir söz ile yazıma son vermek istiyorum partiler  devlete hizmet etmek için bir araçtır asla amaç değildir”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.