• Şehir Alanya
  • Toplumsal İnovasyon Ajansı, “Çekim Alanı: Konya Kültür Sanayileri Kuluçka Merkezi” Projesi ile Gençlere Yeni İmkanlar Sunuyor
8 okunma

Toplumsal İnovasyon Ajansı, “Çekim Alanı: Konya Kültür Sanayileri Kuluçka Merkezi” Projesi ile Gençlere Yeni İmkanlar Sunuyor

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Toplumsal İnovasyon Ajansı, “Çekim Alanı: Konya Kültür Sanayileri Kuluçka Merkezi” projesi kapsamında kültür sanayileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençlere takviye oluyor. Proje kapsamında 2023 yılında bine yakın gence yönelik; eğitimler, atölyeler, söyleşiler, paneller, yarışlar ve teknik seyahatler olmak üzere çok sayıda aktiflik düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplumsal İnovasyon Ajansı (SİA) gençlerin yeteneklerini ve hünerlerini geliştirmeleri ve iş dünyasına adım atmaları için imkanlar sunmaya devam ediyor.

Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde kültür sanayileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençlere takviye olmak hedefiyle “Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelecek Gençlerin” davet programı kapsamında hayata geçirilen “Çekim Alanı: Konya Kültür Sanayileri Kuluçka Merkezi” projesi ile gençlere nitelikli imkanlar sunuluyor.

Bu doğrultuda hayata geçirilen proje ile kültür sanayileri alanında meslek hedefleyen gençler bir ortaya getirilerek ortak çalışma disiplini geliştirmenin yanı sıra gençlerin marifet ve yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar, yaz okulları, atölyeler ve seminerler gerçekleştirildi.

Öte yandan 2023 yılında inovatif bir alan olarak tasarlanan “Çekim Alanı: Konya Kültür Sanayileri Kuluçka Merkezi”nde gençlere yönelik eğitimler, atölyeler, söyleşiler, paneller, yarışlar ve teknik seyahatler olmak üzere çok sayıda aktiflik düzenlendi.

İletişim, hukuk, toplumsal bilimler, sanat ve tasarım alanlarında tahsili süren gençlere yönelik Kültür Sanayileri Paneli, Kültür Sanayileri Yaz Okulu, Creathon: Yeni Jenerasyon Kültürel Yerler İçin İçerik Geliştirme Maratonu, Telif Hukuku Akademisi üzere çeşitli etkinliklerle bine yakın gence kültür sanayilerinde marifetlerini geliştirme eğitimleri gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Toplumsal İnovasyon Ajansı (SİA), yerelden hareketle karşılaşılan toplumsal sorun ve gereksinimlere yenilikçi tahliller üretmek gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.