• Şehir Alanya
  • TİKAV, Sarsıntıdan Etkilenen 3 Bin Öğrenciye Tahsil Hayatları Boyunca Dayanak Sağladı
8 okunma

TİKAV, Sarsıntıdan Etkilenen 3 Bin Öğrenciye Tahsil Hayatları Boyunca Dayanak Sağladı

ABONE OL
6 Şubat 2024 22:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

6 Şubat Kahramanmaraş zelzelelerinin yıl dönümünde Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV), zelzele afetinden etkilenen ve eğitimlerine orta vermeden devam etmek isteyen öğrencilere dayanak olma misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

TİKAV, burs sağladığı 3 bin genç için yaşadıkları sarsıntının izlerini silmek, kayıplarını onarmak ve daha güçlü bir toplum inşa etmek için felaketin birinci yıl dönümünde, tüm destekçilerine ve işbirliği içinde oldukları kuruluşlara duyduğu derin minnettarlığı söz ediyor.

6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarının yıl dönümünde Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV), zelzele afetinden etkilenen ve eğitimlerine orta vermeden devam etmek isteyen öğrencilere dayanak olma misyonuyla çalışmalarını sürdürüyor.

TİKAV, gençler için yaşadıkları sarsıntının izlerini silmek, kayıplarını onarmak ve daha güçlü bir toplum inşa etmek için felaketin birinci yıl dönümünde, tüm destekçilerine ve işbirliği içinde oldukları kuruluşlara duyduğu derin minnettarlığı tabir ediyor.

Deprem felaketinin çabucak ardından “El Ele Birlikteyiz” adı altında bölgeye yönelik farklı alanlarda yardımlarını sürdüren TİKAV koordinasyonunda 1000 öğrenci için başlattığı Akfen-TİKAV Burs Programı’na 108 bin 127 başvuru gelmiş, bunun üzerine üniversite tahsil hayatları boyunca dayanak sağlayacak programda sayı Akfen Holding, Akfen Yenilenebilir Güç ve Acacia Maden İşletmeleri desteğinde 3 bine çıkartılmıştı.

Gelen müracaatlardan belirlenen 3 bin öğrenci için her yıl akademik takvim mühletince aylık olarak burs ödemeleri gerçekleştirilirken, gençlerin eğitim seyahatlerini kesintisiz sürdürmeleri sağlandı ve hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunuldu.

“ÖĞRENCİLERİN GELECEĞE DAİRUMUT VE HAYALLERİNİ DESTEKLİYORUZ”

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV) İdare Şurası Lideri Hülya Kırçuval, gençler için sarsıntının izlerini silmek, kayıpları onarmak ve daha güçlü bir toplum inşa etmek için felaketin birinci yıl dönümünde, tüm destekçilerine ve işbirliği içinde oldukları kuruluşlara derin minnettarlık duyduklarını tabir etti.

Depremlerin akabinde eğitime kesintisiz devam etmek isteyen öğrencilere yönelik olarak başlattıkları Akfen-TİKAV Burs Programı’na 108 bin 127 öğrencinin müracaatta bulunduğunu belirten Kırçuval, şöyle devam etti:

“Başvuruların harikulâde sayısına karşılık olarak, Akfen Yenilenebilir Güç ve Acacia Maden İşletmeleri’nin de dayanağıyla, burs alacak öğrenci sayısını 3000’e çıkarma kararı aldık. Kahramanmaraş sarsıntılarının yaralarını sarmak için ‘El Ele Birlikteyiz’ kampanyası altında sürdürdüğümüz bu eforları, öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için değerli bir adım olarak görüyoruz. Akfen Holding ve ortaklarının takviyesiyle, zelzeleden etkilenen ailelerin çocuklarına üniversite eğitim hayatları boyunca burs sağlayarak, geleceklerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu programla, gençlerimizin geleceğe dair umutlarını ve hayallerini destekleyerek, onların yarının önderleri olarak toplumumuza güçlü katkılarda bulunacaklarına inancımız tamdır.”

“TİKAV BURSU BANA TOPLUMA KATKI SAĞLAMAK İÇİN İLHAM VERDİ”

TİKAV, burs sağladığı öğrencilerden gelen teşekkür iletilerini da paylaştı. TİKAV bursiyeri Emre, aldığı bursun topluma katkı sağlamak için kendisine ilham verdiğini söz ederken, şunları kaydetti:

“Öncelikle 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele felaketinden ötürü bütün milletimize geçmiş olsun. Hatay’da yaşayan ve burada okuyan bir üniversite öğrencisi olarak ben de bu afetten hem maddi hem manevi olarak etkilendim. Bu süreçte eğitimimin devam edebilmesi için Akfen-TİKAV birçok öğrenciye yardım ettikleri üzere bana da hem maddi hem manevi manada yardımcı oldular. Dayanağınız bana sırf akademik manada başarılı olmak için değil birebir vakitte topluma katkı sağlamak için de ilham verdi. Umarım bir gün sizin bana yardım ettiğiniz üzere ben de öğrencilerin gayelerine ulaşmalarında ve eğitim haklarını sürdürebilmelerinde yardımcı olurum. Bana verdiğiniz dayanak için teşekkür ederim.”

Bir diğer TİKAV bursiyeri İlayda ise; “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli sarsıntıya Hatay’da yakalandım. Çok kuvvetli bir süreç yaşadım. Yakınlarımızı, akrabalarımızı kaybettik. Uzun bir müddet çadırda kaldık. Bu süreç, sarsıntıdan etkilenen herkes üzere benim için de çok sıkıntı bir süreçti. İçinde bulunduğumuz durum hayatımızın birçok noktasında aksaklıklara neden olduğu üzere, eğitim hayatımızda da aksaklıklara neden oldu. Sizler tarafından almış olduğum burs, eğitim masraflarımın bir kısmının karşılanması konusunda bana takviye oldu. Dayanaklarınızdan ötürü çok teşekkür ederim”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.