5 okunma

Selçuklu’da Aile Buluşması

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

BAŞKAN PEKYATIRMACI: “TÜM BAŞARILARA ÇALIŞANIMIZLA BİRLİKTE İMZA ATTIK”

  • Gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında tekrar Selçuklu Belediye Lider adayı gösterilen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, haftanın birinci mesai gününde belediye işçisi ile bir ortaya geldi.
  • Belediye işçisine bugüne kadar gösterdikleri özverili çabalardan ötürü teşekkür eden Lider Pekyatırmacı daima birlikte yeni başarılara imza atacaklarına vurgu yaptı.

Selçuklu Belediye Başkanlığı için yeni periyot için tekrar aday gösterilen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, belediye çalışanı ile bir ortaya geldi. Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu’da hizmet kalitesindeki başarıda tüm işçinin özveri ve uğraşının olduğunun altını çizdi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “Aile Buluşması” programına Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Selçuklu Muhtarlar Dernek Lideri Mustafa Avcıoğlu, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, belediye lider yardımcıları ve belediye çalışanı katıldı.

Başkan Pekyatırmacı: “5 yıl boyunca ilçemize bedel katacak hizmetler ortaya koyduk”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Selçuklu için tekrar aday gösterildiklerini hatırlatarak kelamlarına başlayan Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, “Bu büyük vazifeye bizleri tekrar layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Teşkilatımıza ve Cumhur İttifakımıza teşekkür ediyorum. Bundan yaklaşık 5 yıl evvel, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli Yönetimler Genel Seçimlerinde vatandaşlarımızın teveccühüyle iş başına gelmiştik. 5 yıl evvel, Selçuklu için çıktığımız bu yolda çok değerli kaymakamlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve mesai arkadaşlarımızın da katkıları ve uğraşlarıyla birbirinden değerli icraatlar, yatırımlar ve projeler gerçekleştirdik” dedi.

Altyapıdan etraf düzenlemesine, kültür ve sanattan turizme, eğitimden spora, sağlıktan toplumsal tesislere kadar son 5 yıldır muvaffakiyet ile gerçekleştirmekte oldukları çalışmaları özetleyen Lider Ahmet Pekyatırmacı, “Son 5 yılda; Selçuklumuzun hiçbir mahallesinde asfaltsız yol, kaldırımsız sokak kalmasın diye 5 milyon 797 bin 624metrekare asfalt, 1 milyon 82bin 573 metrekare parke, 304 bin 401 metre bordür çalışması yaptık. Yeşil alanı, parkı olmayan mahallemiz kalmasın diye, Selçuklu Seyir

Tepesi, Cem Sultan Parkı, Yelda Parkı, Merve Mercan Parkı, Selçuk ve Sancak Bisiklet ve Kaykay Parklarını yaptık, bu parklarımızla birlikte 389 bin 801 metrekarelik alanda yeşil alan çalışması gerçekleştirdik. Fidan, çalı ve gül olmak üzere toplam 405 bin 908 adet bitki dikimi yaptık. Vatandaşlarımız mevsim kaidelerinden etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilsin diye 6 mahallemizde kapalı pazaryerleri inşa ettik. Yeniden hemşehrilerimiz eğitim ve spor faaliyetlerini, toplumsal aktivitelerini gerçekleştirebilsin, hoş vakit geçirebilsin diye 5 mahallemize toplumsal tesis kazandırdık. Türkiye’nin birinci sıfır atık dokümanına sahip belediyesi olarak Sıfır Atık Müdürlüğümüzü kurduk. Atık Kumbaram projesini başlattık, Kompost Üretim Tesisimizi kurduk, 2. El Pazarı projemizi başlattık, belediye hizmet binamıza, Kelebekler Vadisi Parkımıza, Yeni Kuşak Kent Kütüphanesine, Bağrıkurt Tesisimize GES Panelleri kurarak belediyemizin elektrik gücü gereksiniminin yüzde 80’ini buradan karşılamaya başladık” formunda konuştu.

Sıfır atık faaliyetleri çerçevesinde 72 mahallede 4 adet atık kumbaram, 1 adet taşınabilir atık kumbaram, 16 adet taşınabilir atık getirme merkezi, bin 509 adet kafes, 10 bin 402 adet iç yer geri dönüşüm kutusu, 608 adet dokuma kumbarası, 37 adet ilaç kumbarası ve 50 adet biyobozunur atık konteyneri ile 128 bin 42 ton kıymetlendirilebilir atık toplayarak ülke iktisadına katkıda bulunduklarını belirten Lider Pekyatırmacı,“Sağlık tesisi olmayan bölgemiz kalmasın diye 6 mahallemize aile sıhhati merkezi, 4 mahallemize 112 acil sıhhat hizmetleri istasyonu,1 mahallemize de aile gelişim merkezi kazandırdık. 1 mahallemize ise toplum ruh sıhhati ve sağlıklı hayat merkezi kazandırmak için imal çalışmalarımızı başlattık. Çocuklarımız en düzgün kaidelerde eğitim görebilsin diye 6 mahallemizde toplam 92 derslikli 6 okulumuzu ve bin yatak kapasiteli 15 Temmuz Yurt Yerleşkesi’ni Selçuklumuza kazandırdık. SETAP kapsamında oluşturduğumuz okul dışı öğrenme ortamlarımızda 87 bin 746 öğrencimize hizmet verdik. Yeni Jenerasyon Kent Kütüphanesi de dahil olmak üzere 29 kütüphaneyi Selçuklumuza kazandırarak toplam kütüphane sayımızı 108’ e yükselttik ve Türkiye’de de en çok kütüphaneye sahip olan ilçe unvanını elimizde bulundurmaya devam ettik” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin en kapsamlı çocuk aktifliği olan Şivlilik Çocuk Bayramı’nı 3 yıldır rekor iştiraklerle gerçekleştirdiklerini lisana getiren Ahmet Pekyatırmacı, “Yine mahalle şenliklerinden uçurtma ve karne şenliklerine birçok aktifliği klasik hale getirerek sürdürmeye devam ediyoruz. Tarihe Vefa diyerek Gevale Kalesi’nde, tarihi Sille Mahallemizde geniş kapsamlı onarım çalışmaları gerçekleştirdik. Kaya Islahı projemizle Sille’yi afete maruz bölge statüsünden çıkardık. Subaşı Hamamı’nı restore ettik, Merdivenli Sokakların ıslahını yaptık. Karma Yapılar Kapalı Otopark ve Meydan Projesi başta olmak üzere Sille’de birçok projenin üretim süreçlerini başlattık. Sporun Merkezi Selçuklu diye çıktığımız yolda spor okullarımızda 15 farklı branşta 94 bin 834 öğrencimize spor eğitimleri verdik. Bir tanesi UEFA standartlarında olmak üzere 71 yapay çim sahanının üretimini tamamladık, 4 okulumuza da kapalı spor salonu kazandırdık. Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezimizle birlikte 2 okulumuzun kapalı spor salonu ve yapay çim saha üretim çalışmasını ise sürdürüyoruz. Tüm bu hizmetlerin yanında tahminen de temel belediyecilik hizmetlerinin en değerlisi

olarak etraf müdafaa takımlarımızın gece gündüz demeden, yılın 365 günü yaptıkları özverili çalışmalar sonucunda Selçuklumuzu Türkiye’nin en pak ilçelerinden biri yaptık” dedi.

“Selçuklu’daki tüm başarılara daima birlikte imza attık”

Göreve geldikleri günden itibaren daima birlikte Selçuklu için var güçleriyle, hiç yılmadan, yorulmadan çalışmaları sürdürdüklerini ve Selçuklu’ya paha katan yatırım, proje ve hizmetleri daima bir arada gerçekleştirdiklerini vurgulayan Pekyatırmacı, “Tüm bu hizmet ve yatırımlar uzun periyodik ve büyük özveri gerektiren çalışmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Kadim medeniyetten aldığımız güçle Selçuklumuzu yıldızı parlayan bir kent yaptık. Bunu daima birlikte gerçekleştirdik. Zira biz, daima birlikte güçlüyüz, daima birlikte Selçukluyuz. Şiddetli koşullara karşın hiçbir vakit elinizi taşın altına koymaktan, terinizin en son damlasına kadar hizmet aşkıyla çaba etmekten asla geri kalmadınız. Ben bunun için her birinize başka ayrı teşekkür ediyorum. Artık ise birebir inanç ve kararlılıkla, yeniden çok fazla çalışarak ve azim göstererek Selçuklumuzu daha da ileriye taşımanın vakti. İnşallah Selçuklumuzu ve belediyecilik hizmetlerimizi daima birlikte hem Türkiye’nin örnek alacağı hem de Dünya’nın örnek alacağı hizmetlerle taçlandıracağız. Hemşehrilerimizin memnuniyeti ve hayır dualarından aldığımız güçle inşallah çok daha hoş işler başaracağız. Bugün burada, Selçuklu Aile Buluşması programımızda bizlerle birlikte olduğunuz için başta sayın kaymakamımız ve meclis üyelerimiz olmak üzere muhtarlarımıza ve mesai arkadaşlarıma başka ayrı teşekkür ediyorum. Biz et ve tırnak üzereyiz, birlikte Selçukluyuz ve daima birlikte güçlüyüz. Bundan sonra da Allah’ın müsaadesiyle güçlü olmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

Selçuklu İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop da, Selçuklu Belediyesi “Aile Buluşması” programında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti söz ederek, “Yeni bir seçim devri yaklaştı. Çok az bir müddet kaldı. Bu seçim periyodunu de burada daima birlikte Konya’ya, Selçuklu’ya yakışan bir formda barış, huzur ortamı içinde geçirmeye çalışacağız. Mahalli seçimler her vakit için genel seçimlerden biraz daha farklı olarak, tansiyonu daha yüksek seçimler olur. O bakımdan biz de sizlerle istişareler yapacağız. Muhtarlarımızla bir kıymetlendirme toplantısı yaparak tansiyonu da gerekiyorsa biraz düşürüp bu seçimlere daima birlikte hazırlanacağız. Konya Belediyeciliği farklı bir belediyecilik. Beşere ilginin, sevginin derin alakasının bedelli bir vesikasını Konya Belediyeciliğinde görüyoruz. Selçuklu Belediyemiz de eğitim, sıhhat, kültür ve öbür kamusal hizmetler noktasında ‘Bunlar benim asli misyonum değil. Ben bunları yapmasam da olur lakin benim onun yanında da asli vazifelerim var, onlara bakacağım, onlarla ilgileneceğim demedi demiyor. Vatandaşlarımızın memnunluğu için ellerinden gelen uğraşı gösteriyorlar. Hoş bir çalışma ritmini ortaya koyuyorlar. O bakımdan ben tüm belediye çalışanlarımıza da bu geçtiğimiz hizmet periyodunda vatandaşlarımıza sağladıkları hoş hizmetler için, aldıkları inisiyatifler için çok teşekkür ediyorum. Yeni seçim periyodunda gerek muhtarlarımızdan gerekse belediye meclisi üyesi, vilayet genel meclis üyelerimiz, belediye liderlerimizden yeni misyon alacak arkadaşlarımıza da eski hizmet periyodu için teşekkür ediyor, yeni hizmet devri için üstün muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.