• Şehir Alanya
  • Lider Soyer Osmaniye’deki anma merasimlerine katıldı
2 okunma

Lider Soyer Osmaniye’deki anma merasimlerine katıldı

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarının birinci yıldönümünde Osmaniye’de anma merasimlerine katıldı. Lider Tunç Soyer, “Daha birkaç hafta evvel Japonya’da emsal şiddette zelzele oldu 286 kişi öldü. Burada onbinlerin öldüğünü biliyoruz. Bizim insanlarımızın Japonlar kadar yaşama hakkı yok muydu? Dilerim bundan sonra gelecekler bu şuurla insanların en temel ömür hakkına hürmet duyarak, koruyarak devleti yönetirler” diye konuştu. CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ise “Osmaniyeli olarak biz Tunç Soyer’e minnettarız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat sarsıntılarının üzerinden bir yıl geçti. Afetin yaşandığı birinci günden itibaren tüm üniteleriyle bölgede yaraları saran İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere konteynerden ruhsal dayanağa kadar her bahiste takviye oldu. Bir Kira Bir Yuva ve Umut Hareketi kampanyaları ile büyük bir dayanışma hareketi başlatan İzmir, afet bölgesinden elini çekmedi. Lider Tunç Soyer, büyük zelzelenin birinci yıldönümünde yeniden afet bölgesine geldi ve depremzedelerle buluştu. Büyük felaketin yıldönümünde saatler 04.17’yi gösterdiğinde hayatını kaybedenler büyük bir hüzün ve hasretle anıldı.

Soyer anma merasimlerine katıldı

Başkan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel uyumunu üstlendiği Osmaniye’de hayatını kaybedenler için düzenlenen anma merasimlerine katıldı. CHP Milletvekilleri ve partililerle birlikte birinci olarak Metin Tamer Sitesi bölgesinde düzenlenen merasime katılan Lider Tunç Soyer, burada hayatını kaybedenler anısına enkazın yerine karanfil bıraktı. Çabucak sonrasında ise İstasyon Caddesi’nde gerçekleşen anma merasimine katılan Lider Soyer, depremzedelerle bir ortaya geldi.

Soyer: “Acımız çok taze”

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Acımız çok taze, çok kısa mühlet geçti. Sarsıntı öldürmüyor aslında, cehalet ve ihanet öldürüyor. Daha birkaç hafta evvel Japonya’da emsal şiddette sarsıntı oldu 286 kişi öldü. Burada on binlerin öldüğünü biliyoruz. Japonlar kadar yaşama hakkı yok muydu bizim insanlarımızın? Sarsıntı bölgesinde, jenerasyonunda yaşayan bir ülkeyiz. Maalesef ülkeyi yönetenler hiçbir vakit bunun idrakinde olmadıkları için bu kadar kayıp verdik. Dilerim bundan sonra gelecekler bu şuurla insanların en temel hayat hakkına hürmet duyarak, koruyarak devleti yönetirler” diye konuştu.

Kaya: “Tunç Soyer’e minnettarız”

CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, sarsıntının başından bu yana dayanakları için İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’e teşekkür etti. Kaya, “İnsanlar içecek su bulamadılar, ekmek bulamadılar. O vakit da işte Tunç Soyer tüm imkanlarıyla Osmaniye’yi kardeş kent ilan etti. Buraya tüm imkanlarını seferber ettiler. Kendileri de buradaydılar. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok uzun vakit yer gösterilmedi. Osmaniyeli olarak biz Tunç Soyer’e minnettarız” dedi.

Ünlü: “Bizi yalnız bırakmadı”

27. Periyot CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü de, “Ben de bir depremzedeyim. Her türlü muhtaçlık geldi belediyelerimizden. Biz İzmir Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer’e çok müteşekkiriz. Bizi yalnız bırakmadı” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.