• Şehir Alanya
  • Konya Büyükşehir’in Ereğli’ye Kazandırdığı 8 Halı Sahanın Açılışı Yapıldı
8 okunma

Konya Büyükşehir’in Ereğli’ye Kazandırdığı 8 Halı Sahanın Açılışı Yapıldı

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:47
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’de 8 okula kazandırılan açık halı alanların açılışını gerçekleştirdi. Hizmet önceliklerinin daima gençlerden yana olduğunu belirten Lider Altay, “Hem onların toplumsallaşması, spor yapabilmeleri hem de eğitim takviyeleri konusunda öncelikli davranıyoruz. İnşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Ereğli’mize kazandırdığımız 8 halı sahanın öğrencilerimize, eğitim topluluğuna iyi olmasını temenni ediyorum” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da Büyükşehir Belediyesi’nin Ereğli’de yeniden gençlere, atletlere, çocuklara, vatandaşlara direkt ulaşacak bir hizmeti kazandırdığını söyledi. Milletvekili Baykan ve Lider Altay, Ereğli programları kapsamında Ereğli Belediyesi, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları ile esnafları ziyaret etti. Halkapınar İlçesi’nde de esnaflarla görüşen Baykan ve Lider Altay, Halkapınar Belediye Lideri Mehmet Bakkal’ı da ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğli’de 8 okula kazandırılan açık halı alanların açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Ereğli Belediye Lideri Hüseyin Oprukçu, halı alanları ilçeye kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KONYA BİRLİKTEĞİNİN EN HOŞ YANSIMASIDIR”

Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, üretimi tamamlanan halı alanların Konya birlikteliğinin en hoş yansımalarından birisi olduğunu belirterek, “Konya Büyükşehir Belediyemizin Ereğli’deki okullarımıza kazandırdığı halı alanların çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm Ereğli’mize iyi olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Uğur İbrahim Altay’a ve bedelli grubuna şükranlarımı sunuyorum” sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK”

Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin örnek bir belediyecilik sergilediğine dikkati çekerek, “Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Konya Büyükşehir Belediyemiz, Sayın Büyükşehir Belediye Liderimizin liderliğinde gerçek manada bir model belediyecilik örneği sergiliyor. Hem eğitim-öğretim yatırımlarında hem tarım-hayvancılık yatırımlarında, hem kültür ve sanat ile alakalı yatırımlarda hem de öteki Allah göstermesin sarsıntılar, seller, büyük afetler açısından Türkiye’ye örnek bir belediyeciliği gerçekten Konya Büyükşehir Belediyemiz sağlıyor” diye konuştu.

“KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK DİYE TABİR ETTİĞİMİZ ŞEY, BİRLİKTE ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay da Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet önceliğinin daima gençlerden yana olduğunu tabir ederek, ”Hem onların toplumsallaşması, spor yapabilmeleri hem de eğitim takviyeleri konusunda öncelikli davrandık. Bugün de bu hoş yapıtlardan birisinin açılışı için Ereğli’mizdeyiz” dedi.

Merkez, ilçe ayırt etmeden muhtaçlık duyulan her alanda var olduklarını lisana getiren Lider Altay, şöyle devam etti: “Burada aslında ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye söz ettiğimiz şey, birlikte çalışma kültürü. Gençlerimizin, bayanlarımızın, çocuklarımızın ne eksiği varsa ‘benim alanım değil, merkezi hükümetin, ilçe belediyesinin’ demeden gereksinimi gidermek için uğraş sarf etmek. Bu okullardaki spor salonları ve halı alanlar buradan yola çıkarak hayata geçti. Öncelikle Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüze, Sayın Kaymakamımıza, Ereğli Belediye Liderimize teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Buraya değerli milletvekilimizle bir arada geldik. Kendisi vazifesinden evvel Spor Genel Müdürü olarak Konya’mızda spor altyapısının güçlendirilmesi ismine bizlere çok kıymetli katkılarda bulundu. Mevzu gençler ve saha açılışı olunca onca programına karşın bizleri yalnız bırakmadı. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte Konya’mızın sporuna katkı sunmaya devam edeceğiz.”

“EREĞLİ’MİZE KAZANDIRDIĞIMIZ 8 HALI SAHA ÖĞRENCİLERİMİZE, EĞİTİM TOPLULUĞUNA GÜZEL OLSUN”

Başkan Altay, gençler için hayata geçirilen projelerde de çok taraflılığı temel aldıklarına dikkati çekerek, “Sadece yapay çim alanlar inşa etmiyoruz. Bilhassa ilçelerimizdeki gençlerimizin süratli trenle İstanbul’u görüyor olmalarını ben çok önemsiyorum. Ülkemizin geldiği noktayı görmeleri ve bundan sonra ülkemize hizmet etme noktasında bir motivasyon elde etmeleri için ‘Atabey Gençlik Programı’ kapsamında 11. Sınıflarımızı İstanbul ile buluşturuyoruz. Ayrıyeten 12. Sınıf öğrencilerimize toplamda 73 milyon lirayı bulan öğrenci başına 3 bin liralık eğitim takviyesinde bulunuyoruz. 12. Sınıf öğrencilerimize dijital eğitim platformu takviyesi veriyoruz. Kullanmayan arkadaşlar varsa hatırlatmış olalım. Üniversite imtihanı hazırlığınızda size rehber olacak bu hizmeti sunmaktan da büyük bir memnunluk duyuyorum. Ereğli’mize kazandırdığımız 8 halı sahanın öğrencilerimize, eğitim topluluğuna güzel olmasını temenni ediyorum. Ereğli’ye yaptığımız tüm hizmetlerde birlikte çalışmaktan memnun olduğum Ereğli Belediye Liderimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

“BÜYÜKŞEHİR, DİREKT VATANDAŞLARA ULAŞAN HİZMETLERE DEVAM EDİYOR”

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Ereğli’ye tekrar gençlere, atletlere, çocuklara, vatandaşlara direkt ulaşacak bir hizmeti kazandırdığını söz ederek, “Bir değil, iki değil, üç değil tam sekiz tane okulumuza, sekiz tane halı sahanın açılışını yapıyoruz. Türkiye’nin toprak yerlerden ya da okul bahçelerindeki beton alanlardan çim, sentetik çime geçişi 2002 yılından bu tarafa süratle devam ediyor. Sizlere bir istatistik söylemek isterim. Türkiye’de futbol oynanan alanların yalnızca yüzde 46’sı, 2005 sayılarıyla söylüyorum, çim iken bugün yüzde 99 oranında artık gençlerimiz futbolu çim alanlarda oynuyor. Yüzme havuzları, spor alanları, gençlik merkezi başka bir alanda. Hem merkezi yönetim hem belediyelerimiz elinden gelen katkıyı bu manada yapıyor” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Ereğli’de 8 okula kazandırılan açık halı alanların açılışı dualarla yapıldı.

“EREĞLİ BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ve Lider Altay daha sonra Ereğli Belediye Lideri Hüseyin Oprukçu’yu ziyaret etti. Yeni periyodun Cumhur İttifakı için hayırlar getirmesini dileyen Lider Altay, “Ereğli Belediyesi’yle bugüne kadar ahenk içerisinde çalıştık, bundan sonra da seçim süreciyle birlikte bu birlik ve beraberliğin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Ereğli bizim için değerli. Birlikte Ereğli’yi çok daha hoş güzel yarınlara hazırlayacağız” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da, Cumhur İttifakı bileşenlerine düşen vazifenin Ereğli’de hem Büyükşehir Belediyesi hem de Ereğli Belediyesi lider adaylarını en yüksek oyla tekrar misyona getirmek olduğunu söyledi.

Ereğli Belediye Lideri Hüseyin Oprukçu da Ereğli’nin dilek ettiği, beklediği hizmete Konya Büyükşehir Belediyesi sayesinde kavuşacağını söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Baykan ve Lider Altay daha sonra AK Parti Ereğli İlçe Lideri İbrahim Erol ve partililerle bir ortaya geldi.

“İNŞALLAH BİRLİKTE EREĞLİ’YE ÇOK DAHA KIYMETLİ HİZMETLER YAPACAĞIZ

Burada partililere hitap eden Lider Altay, vazifeye geldikleri günden itibaren Ereğli’ye 2 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini anımsatarak şunları kaydetti: “Her fırsatta Ereğli’ye gelerek sizlerle birlikte olmak ve sizlerin problemlerini dinlemek ve tahliller üretmek için uğraş sarf ediyoruz. Artık Güçlü Konya, Güçlü Ereğli İçin Bir Adım Daha diyoruz ve sizlerden Ereğlililerden takviye istiyoruz. Bizim misyonumuz Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz kelamı yerine getirerek Cumhur İttifakı’nın adaylarını 31 ilçede seçtirebilmek. Ereğli’nin geleceği ismine bunun çok değerli ve değerli olduğunu düşünüyorum. İnşallah birlikte Ereğli’ye çok daha kıymetli hizmetler yapacağız. Bugüne kadar Ereğli gereğini yaptı, en güçlü biçimde bize takviye verdi. İnşallah bu devirde de Cumhur İttifakı’nın adayları olarak hem Hüseyin Oprukçu Lidere hem bizlere en yüksek dayanağı vereceğinize inanıyorum.”

“BİZE DÜŞEN CUMHUR İTTİFAKI’NI EREĞLİ’DE EN GÜÇLÜ FORMDA TEKRAR VAZİFEYE GETİRMEKTİR”

Burada konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da “Kırgınlık, dargınlık her kişinin, lakin yorulmadan koşturmak er kişinin işidir. Bize düşen parlamento çatısı altında, bize düşen 81 vilayette, bize düşen gönül coğrafyamızda; Asya’da, Afrika’da, Balkanlar’da, Avrupa’da umut olarak Türkiye’de görünen Türkiye’deki iktidar yapısının, Cumhur İttifakı yapısının Ereğli’de en güçlü biçimde tekrar vazifeye getirmektir” açıklamalarında bulundu.

Ardından MHP Ereğli İlçe Teşkilatı’nda İlçe Lideri Musa Yılmaz’la görüşen Baykan ve Lider Altay, son olarak Ereğli esnafını da ziyaret ederek güzel işler temennisinde bulundular.

BAŞKAN ALTAY HALKAPINARI’I DA ZİYARET ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili Baykan ve Lider Altay, Ereğli’den sonra Halkapınar’a da bir ziyaret gerçekleştirdi. Halkapınar Belediye Lideri ve Lider Adayı Mehmet Bakkal ile bir ortaya gelen Baykan ve Lider Altay ilçe esnafını da ziyaret etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.