• Şehir Alanya
  • Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, yayınladığı ileti ile tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutladı.
7 okunma

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, yayınladığı ileti ile tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutladı.

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, yayınladığı ileti ile tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutladı.

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer yayınladığı Miraç Kandili iletisinde, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in, Cenab-ı Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, evvel etrafıyla birlikte mübarek kılınan Mescid-i Aksa’ya getirilip, akabinde da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini tabir eden Miraç, yalnızca iman sahiplerince idrak edilebilecek büyük bir mucizedir.

Bizlere, en ıstıraba düştüğümüz vakitte dahi, bir çıkış yolunun olabileceğini ve Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği muştularıyla, tüm inananlara verilebilecek olan en değerli armağanlarla Peygamber Efendimiz (SAV) dönmüştür. Bizler de, bu ikramların şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme manasına gelen Miraç Kandili’ni yaşadığımız sıkıntı süreçte bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

Bugün; 1.yıl dönümü olan, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, zelzelede yaralanan ve bugün hala acı hatıranın izlerini taşıyan vatandaşlarımızı da sağlıklı uzun ömürler, asrın felaketinde yakınlarını kaybedenlere de başsağlığı ve sabır diliyorum.

Yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm İslâm âleminin ve hemşehrilerimin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.