• Şehir Alanya
  • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin Miraç Kandili Mesajı
12 okunma

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin Miraç Kandili Mesajı

ABONE OL
6 Şubat 2024 21:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Şahin, Miraç Kandili’nin büyük hikmetler barındıran mucizelerle dolu bir gece olduğunu ifade ederek, birlik ve beraberlik adına çok önemli olan bu geceyi iyi değerlendirmemiz gerektiğini aktardı. Başkan Şahin, mesajında “Peygamber efendimizi teselliye, desteğe ve güvene davet eden miraç, Müslümanları da huzura, hakikate, yardımlaşmaya ve mağfirete davet etmektedir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“İslam inancına göre âlemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ ın rehberliğinde Mescid-i Haram’ dan Mescid-i Aksa’ ya, oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükseldi. Bu yükselişin bizim tüm ömrümüze örnekler sunacak manaları var. Her birimiz inanan insanlar için sınırların olmadığını, dualarımızla şekil bulan her bir dileğimizin miraca vardığına inanan insanlarız. Çok zor zamanlar geçiriyoruz. Her birimizin duaları inanıyorum ki bu kutlu gecenin manasıyla miraçta yankılanacaktır.

Her şeyden önce Miraç, hayatın zorluk ve sıkıntıları karşısında sabır ve metanetle duran, iman ve istikametten taviz vermeyen müminlerin asla yalnız ve yardımsız bırakılmayacağının bir göstergesidir. Miraç Kandili gibi emsal bir gecenin her birimizin yüreğine esenlikler vereceğini, ferahlığa vesile olacağına yürekten inanıyorum.

Rabbimden dilerim ki bir daha benzer zorlukları, acıları yaşamayalım. Dilerim ki kötü günlerimizdeki bu dayanışmamız ömrümüze yayılsın. Hepimizin hayatında derin izler bırakan 6 Şubat depreminin ardında hayatına sevdiklerinden uzak devam etmek zorunda kalan tüm insanlara, şifa bekleyen tüm depremzedelere, yaralarını sarmaya çalışan her bir insanımıza rabbim hayırlar versin, gecenin feyzinden yararlanabilmeyi nasip etsin. Rabbim ülkemize, insanımıza bir daha böyle afetler yaşatmasın, kandil gecelerimizin her birini duaları kabul olmuş insanların sevinciyle, iç ferahlığıyla buluştursun.

Kandil gecenizin dualarımızın kabulüne vesile, günahlarımızın affına bir kapı olmasını dilerim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.