• Şehir Alanya
  • 6 Şubat’ta hayatını kaybedenler 04.17’de anıldı
10 okunma

6 Şubat’ta hayatını kaybedenler 04.17’de anıldı

ABONE OL
6 Şubat 2024 22:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Beylikdüzü Belediyesi, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin yıl dönümünde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. Birinci sarsıntının meydana geldiği saat 04.17’de Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Merkezi’nde gerçekleşen anma programında konuşan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “6 Şubat zelzelelerinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Hayatlarını enkazın altında bırakan yüzbinler oldu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir sefer daha Allah’tan rahmet, acısı hiç geçmeyen ailelere sabır diliyorum. 6 Şubat’ı hiçbir vakit unutmayacağız” tabirlerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların yıl dönümünde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. 6 Şubat’ta birinci sarsıntının meydana geldiği saat 04.17’de Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Merkezi’nde gerçekleşen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sarsıntıda hayatını kaybedenler için yapılan hürmet duruşunun akabinde günün mana ve değerine ait konuşmalar yapıldı. Anma programına Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, CHP Parti Meclis Üyesi Cem Aydın, CHP Beylikdüzü İlçe Lideri Mülayim Demirtaş ve afet çalışmalarında bölgede misyon yapan belediye işçileri katıldı.

“Beylikdüzü Milletimizle Tek Yürek deyip, bölgeye koştuk”

6 Şubat’tan sonra artık hiçbir şeyin eskisi üzere olmadığını lisana getiren Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Milyonlarca insanımız, dondurucu soğukların yaşandığı bir kış gününde acı bir sabaha uyandı, kimisi hiç uyanamadı. Konut bildiğimiz yuvalar yıkılmış, memleket dediğimiz kentler yok olmuştu. 6 Şubat sarsıntılarının üzerinden tam 1 yıl geçti. Hayatlarını enkazın altında bırakan yüzbinler oldu. Annesini, babasını, çocuklarını, kardeşlerini, arkadaşlarını, sevdiklerini ve dostlarını enkazda bırakanlar için artık hayat hiçbir vakit olağan olmayacaktı. Bizler ‘Beylikdüzü Milletimizle Tek Yürek’ deyip, vatandaşlarımızın büyük gayretleri ve yardımseverliğiyle bölgeye koşsak da yürekleri büyük bir acıyla yanan yüz binler olduğunu biliyorduk. O gün, o sıkıntı kurallarda Hatay’da bölge halkının yardımına koşan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir defa daha Allah’tan rahmet, acısı hiç geçmeyen ailelere sabır diliyorum” tabirlerini kullandı.

“6 Şubat’ı hiçbir vakit unutmayacağız”

Bölgeye yardım elini uzatmak için Kaymakamlık ile koordineli bir halde çalıştıklarının da altını çizen Lider Çalık “Şu belediye bu parti demeden 85 milyon yurttaşımızı eşit kabul eden bir anlayışla seferber olduk. Sarsıntının çabucak akabinde süratle hareket ederek Hatay İskenderun’da tam donanımlı, 3 bin 500 insanımızın yaşayabileceği bir çadır kent kurduk. 224 tır, 992 istekli ile bölgenin gereksinimlerini karşılamak için tüm gücümüzle çalıştık. Yaşadığımız bu tarifsiz acının üzerinden tam 1 yıl geçti. Lakin acımız hiç geçmedi, geçmeyecek. Binlerce vatandaşımız 1 yıldır çadıra, soğuğa, makûs kaidelere mahkum edilirken sorumluları hâlâ hesap vermedi. Giden canlar geri gelmez, ateşin düştüğü ocaklardaki yangınlar sönmez. Fakat bundan sonraki afetlere karşı direncimizi arttırmak bizim elimizde. Allah bu milleti büyük afetlerden korusun, bizlere de kentimizi, insanımızı koruyacak çalışmalarda güç versin. 6 Şubat’ı hiçbir vakit unutmayacağız” biçiminde konuştu. Lider Çalık’ın konuşmasının akabinde Cem Aydın ve Mülayim Demirtaş da sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek, geride kalan ailelerine sabır diledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.