• Şehir Alanya
  • Yetişkinler için işitsel hafıza ve dikkat testi geliştirilecek
13 okunma

Yetişkinler için işitsel hafıza ve dikkat testi geliştirilecek

ABONE OL
12 Ocak 2024 08:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Ege Üniversitesinde alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirilen projeler, ulusal ve memleketler arası kuruluşlar tarafından desteklenmeye devam ediyor. EÜ Sıhhat Bilimleri Fakültesi Odyoloji Kısmından Dr. Öğretim Üyesi Deniz Tuz’un yürütücülüğünü yaptığı “Yetişkinler İçin Uygulama Tabanlı İşitsel Hafıza ve İşitsel Dikkat Testlerinin Geliştirilmesi” projesi TÜBİTAK-3501 Meslek Geliştirme Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu.

Proje grubunu makamında ağırlayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizde son yıllarda oluşturduğumuz bilim ekosistemi sayesinde bilhassa TÜBİTAK nezdinde değerli başarılara imza atıyoruz.

TÜBİTAK programlarına en çok proje yapan ve projesi en çok kabul edilen üniversiteler ortasında yer alıyoruz. Hem öğrencilerimizin hem de akademisyenlerimizin projeleri takviye görmeye devam ediyor. Sıhhat Bilimleri Fakültemiz Odyoloji Kısmı Dr. Öğretim Üyesi Deniz Tuz ve grubu de gerçekleştirdikleri proje kapsamında takviye almaya hak kazandı. Kendilerini tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.

Projenin emelini anlatan Dr. Öğretim Üyesi Deniz Tuz, “Yetişkinler İçin Uygulama Tabanlı İşitsel Hafıza ve İşitsel Dikkat Testlerinin Geliştirilmesi başlıklı projemiz, Bilgisayar Mühendisliği ve Odyoloji alanlarının disiplinlerarası çalışması ile yürütülecektir. Bu çalışmada rutin değerlendirmelerde kullanılmak emeliyle uygulanabilirliği kolay ve süratli olan işitsel dikkat ve hafızayı tüm taraflarıyla kıymetlendiren uygulama tabanlı test bataryasının geliştirilmesi amaçlanmıştır. Proje mühleti 36 aydır. Projede 1 doktora ve 2 yüksek lisans bursiyeri de yer alacaktır” dedi.

Yürütücülüğünü Dr. Öğretim Üyesi Deniz Tuz’un yaptığı proje grubunda EÜ Bilgisayar Mühendisliği Kısım Lideri Prof. Dr. Murat Osman Ünalır ve Lider Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Emine Sezer yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.