• Şehir Alanya
  • Yeni Kia KONUT 9: Gelecek İçin Bugünden Hazır
7 okunma

Yeni Kia KONUT 9: Gelecek İçin Bugünden Hazır

ABONE OL
12 Ocak 2024 20:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Kia’nın zıtlıkların birleşimi tasarım ideolojisini yansıtan Yeni Kia EV9, 563 km’ye kadar sürüş menzili ve 800V ultra süratli şarj özelliğine sahip.

Altı ve yedi koltuklu seçeneklere sahip olan Yeni Kia EV9’un iç yerinde kullanılan tüm deri döşemeler ve ayrıntılar geri dönüştürülmüş materyallerden elde edildi.

Kia, sıfır emisyon maksadı ile yeni çağın çağdaş hayat şekli için tasarladığı ve ürettiği tam elektrikli SUV modeli Yeni EV9’u düzenlenen global lansman toplantısında tanıttı.

Kia’nın birinci kez elektrikli bir modelinde kullandığı üç sıra koltuk sistemine sahip olan Yeni EV9, güçlü, sofistike ve teknolojik açıdan gelişmiş bir elektrikli araç tecrübesi sunuyor. Altı ve yedi koltuk seçeneklerine sahip olan Yeni Kia EV9, WLTP’ye göre 563 kilometreye varan onaylı sürüş menzili ile öne çıkıyor.

Tasarım İdeolojisi: ‘Zıtlıkların Birleşimi’

Aracın dikkat cazip tasarımı; tabiatın, çağdaşlığın ve teknolojinin zıt niteliklerinde ahenk bulan ‘Zıtlıkların Birleşimi’ tasarım ideolojisine dayanıyor. Ön cephesinde Kia’nın ikonikleşmiş kaplan burnu dizaynını dijital olarak barındıran, güçlü lakin sakin duruşu ve sahip olduğu akıllı yenilikler ile Yeni EV9; hem uzun yolda, hem kent içinde, hem de yerde sürücü ve yolculara her vakit rahat, huzurlu ve konforlu bir seyahat sağlıyor.

Tamamen Yeni Elektrikli SUV Standartları

Kia’nın Elektrikli Global Modüler Platformu (E-GMP) üzerine inşa edilen Yeni EV9, E-SUV segmentinde standartları yükseltiyor. Uzun aks uzaklığı ve büsbütün elektrikli araç mimarisi, üç koltuk sırasının her birinde konfor ve her bir yolcu için geniş alan sağlıyor. Altı koltuklu versiyonda ikinci sıra koltukları isteğe bağlı olarak döner koltuk özelliği ya da relaxation özellikli tercih edilebiliyor. Döner koltuklar ise üçüncü sıraya bakacak formda hareket edebiliyor ve yolcular için yüz yüze seyahat imkânı tanıyor.

Yeni EV9 ayrıca dijital yan aynalar, elektrikli kapı kolları, birinci ve ikinci sıra için soğutmalı koltuklar ve panoramik ekran üzere seyahatleri daha konforlu ve rahat kılan yeniliklere de sahip.

Yeni Kia EV9, 563 kilometreye varan sürüş menzilini, 15 dakikada 249 kilometreye ultra süratli şarjla tamamlıyor.

Mükemmel Menzil ve Hızlanma

Yeni Kia EV9, arttan itişli yahut dört çeker olmak üzere iki seçenek sunuyor. Her iki versiyon da Kia’nın dördüncü kuşak batarya teknolojisine sahip 99,8 kWsa batarya ile donatılıyor.

Arkadan itişli versiyon, 149,5 kW güç ve maksimum 350 Nm tork sağlayan bir elektromotora sahip. Bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 9,4 saniyede tamamlıyor ve 185 km/s maksimum sürate ulaşıyor. WLTP normuna göre 563 km tamamen elektrikli sürüş menzili sağlıyor.

Yeni Kia EV9 dört çeker (AWD) seçeneği için her biri 141 kW güç ve 350 Nm tork üreten iki elektromotora sahiptir. GT-Line versiyonu 5,3 saniyede 100 km/s’e, en yüksek sürat olarak 200 km/s’e ulaşabiliyor. AWD versiyonları WLTP normuna nazaran GT-Line versiyonunda 505 km elektrikli sürüş menzili sağlıyor.

800 volt ultra süratli şarjı destekleyen altyapıya sahip olan Yeni Kia EV9, böylelikle şarj için daha az vakit harcıyor. 15 dakika şarj, geriden itişli versiyonda 249 km’ye, dört çeker versiyonda ise 226 km’ye kadar sürüş menzili sunuyor.

Kia’nın bugüne kadar ürettiği en geniş binek araba olan Yeni EV9’un uzunluğu 5.015 mm. GT-Line versiyonunda 1.980 mm genişliğe, 1.780 mm yüksekliğe ve 3.100 mm aks uzaklığına sahip olan Yeni EV9, bagaj ve ön bagajın dışında geniş yolcu kabini ile ek saklama alanları sunuyor. Geriden itişli versiyonda önde azamî 90 litrelik bagaj hacmi bulunurken, dört çeker versiyon 52 litre depolama alanı sağlıyor. Art bagaj ise ikinci sıra koltuklar dik pozisyonda 828 litre, üçüncü sıra koltuklar dik pozisyonda 333 litreye kadar depolama alanı sunuyor.

Ocak ayı itibariyle Türkiye’de de satışa sunulan EV9’u Kia yetkili satıcılarında inceleyebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.