• Şehir Alanya
  • Samsung Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5 alanda dayanıklılık, iş sürekliliği ve performans sunarken güvenlikten ödün vermiyor
11 okunma

Samsung Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5 alanda dayanıklılık, iş sürekliliği ve performans sunarken güvenlikten ödün vermiyor

ABONE OL
12 Ocak 2024 20:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Samsung Electronics, güçlü saha şartlarına uygun olarak tasarlanmış Galaxy XCover7 akıllı telefonunu ve Galaxy Tab Active5 tabletini tanıttı. Samsung’un güçlü telefon ve tablet ailesinin yeni üyesi bu aygıtlar, bilhassa kurumsal kullanıcıların gereksinimlerine hitap ederek, 5G irtibatı ve geliştirilmiş işlemci performansı ile yüksek mobilite imkanı sağlıyor. Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, IP68 sertifikası ve MIL-STD-810H askeri standartlarına uyumlu üretimleri sayesinde toz, su ve düşmelere karşı muhafaza sunuyor.

Samsung Electronics, çok istikametli yetenekler, optimizasyon ve güvenlik gerektiren etkin saha işleri de dahil olmak üzere güçlü kullanım senaryolarının üstesinden gelebilen, kurumların geniş ölçekte kullanımlarına yönelik akıllı telefon Galaxy XCover7’yi ve tekrar tıpkı emellere hizmet eden yeni tableti Galaxy Tab Active5’i tanıttı. Her iki aygıt da 5G kontağı, yükseltilmiş taşınabilir işlemci performansı ve artırılmış bellekle gelişmiş mobilite yetenekleri sunuyor. Tab Active5 ve Xcover7, sahip olduğu kullanıcı tarafından değiştirilebilir pil tasarımı ve Tab Active5’de de sunulmaya başlanan 7×24 operasyonlar için Pilsiz Kullanım Modu ile taşınabilir iş sürekliliğini alanda kesintisiz mümkün kılıyor. Tıpkı vakitte Xcover7’de yeni ve güçlü bir ana kamerayla, çözünürlüğü artırılmış ekranla geliyor.

IDC Marketscape’in Worldwide Rugged Mobile Devices 2023 Vendor Assessment raporuna nazaran, 2022 yılında ABD’deki kurumların üçte birinden fazlası (%38) sağlam taşınabilir aygıtlar kullanıyor. Bu kurumların %38’i, 2023 yılı mühletince daha fazla taşınabilir aygıt satın almayı planladıklarını bildiriyor. Daha emniyetli ve sağlam taşınabilir aygıtlar, yüksek performansa sahip olduğundan; imalat, sıhhat, perakende ve kamu dahil olmak üzere birçok dalın kurumsal muhtaçlıklarını karşılayabiliyor. Bu nedenle güçlü taşınabilir aygıt pazarı, sürat kesmeden büyümeye devam ediyor.

Samsung Electronics MX Business Lider Yardımcısı ve Küresel Taşınabilir B2B Takımı Lideri Jerry Park, eserlerle ilgili şunları belirtti: “Samsung, günümüzde gibisi görülmemiş zorluklarla ve fırsatlarla karşı karşıya olan işletmelerin, bu dinamizmin doğurduğu gereksinimlere ayak uydurabilecek aygıtlara gereksinim duyduğunun farkında. Bu nedenle, sahaçalışanlarına yönelik en üst seviyede güçlü aygıtlar olan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’i geliştirdik. Bu eserler yalnızca güçlü ve çok istikametli olmakla kalmıyor, birebir vakitte sağlam ve inançlı bir kullanım da sunuyor. Bu da onları her durumda ilişki kurabilen, üretkenlik sunan ve çalışanların ve kurumların bilgilerinin inançta kalmasını destekleyen harika aygıtlar haline getiriyor.”

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5: Üstün dayanıklılık & uzun ömür

Zorlu çalışma şartlarına dayanmak üzere tasarlanan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çalışanların akıllı telefonlarını ve tabletlerini kaygı duymadan kullanmasına imkan tanıyor. Her iki aygıt da (Tab Active5 ile verilen S Pen de dahil olmak üzere) suya ve toza dayanıklılık için IP68 derecesine sahip. Cihazlar, şantiye yahut perakende depoları üzere kuvvetli çalışma ortamlarına uygun bir dayanıklılık düzeyi sunuyor. MIL-STD-810H askeri standardına uygun üretilen Galaxy XCover7, 1.5 metreye kadar yükseklikten düşmelere, Galaxy Tab Active5 ise aygıtla verilen gözetici kılıf kullanıldığında 1.8 metreden düşmelere karşı güçlü olacak biçimde tasarlandı.

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, sırasıyla, dayanıklılığı ve çizilmeye karşı direnci artıran Corning® Gorilla® Glass Victus®+ ve Corning® Gorilla® Glass 5 ile donatıldı. Aygıtların ekranları, dokunma hassasiyetinin ayarlanmasına imkan tanıyor ve eldiven kullanan çalışanların aygıt kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıyeten iki aygıt da yüksek hijyen gerektiren senaryolarda kullanılabilmesini olanacak sağlayacak halde dezenfektanlarla kullanılabilmesi için tasarlandı. Samsung Galaxy’nin bu özelliklerle daha güçlü hale gelen aygıtları, şiddetli hava şartlarına yahut benzeri zorluklara dayanacak biçimde üretildi. Bu özelliklerle aygıtlar, birçok dalda ön saf çalışanlar için ülkü hale geldi.

Ofiste, sahada veya ön saflarda çalışmayı sürdürmek için tasarlandılar

Günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında şirketler, çalışanlarının temasta ve çevrim içi kalmasına gereksinim duyuyor. Galaxy XCover7, süratli ve emniyetli 5G dayanağı ve Wi-Fi 5 özelliğine sahip.Galaxy Tab Active5’te ise 5G’nin yanında Wi-Fi 6 özelliği de sunuluyor. Bu son teknoloji ilişki yetenekleri, çalışanların daha verimli ve tesirli ortak çalışmalar sürdürmesine imkan tanıyor. Meselesiz temas özelliklerine ek olarak, Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’in birinci sınıf ekranları, kolay ve rahat kullanım sunuyor.

XCover7’nin 6.6 inç ekranı, evvelki kuşaklara nazaran geliştirilen çözünürlüğünün yanı sıra daha geniş ekrana sahip. Tab Active5’in 8.0 inçlik ekranı ise artırılmış ekran parlaklığı sayesinde güneş ışıklarının ağır olduğu dış yer koşullarında dahi net görünüyor ve 120Hz’e kadar çıkan yenileme süratiyle daha akıcı bir görüntüleme tecrübesi sunuyor. İnce ve hafif kasalarıyla her iki aygıt da iş yerinde yahut hareket halindeyken güçlü kurumsal işleri desteklemek üzere tasarlandı.

Samsung Galaxy’nin güçlü aygıtları, en güçlü çalışma şartlarında bile çalışanlara muhtaçlık duydukları dayanağı ve irtibat özelliklerini sağlayarak iş sürekliliğini garanti ediyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5 kullanan çalışanlar, alanda yahut fabrikada geçirdikleri şiddetli günlerde, şarj etme esnasında boşa harcanan vakti azaltmak ve üretkenliği artırmak için süratli şarj özelliğinden yararlanabiliyor. Her iki aygıt da değiştirilebilir pillerle donatıldı. Bu özellik, iş yerinde ve dışında aksamaları en aza indiriyor.

Galaxy Tab Active5, Pilsiz Kullanım Modunda pil olmadan da çalışabiliyor. Bu, çalışanların aygıtı kiosklarda yahut araçlarda kesintisiz olarak kullanmasına ve sıcak ortamlarda aygıtlarının pil sıhhatini müdafaasına imkan tanıyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5’te ayrıyeten POGO şarj orta yüzü de bulunuyor. POGO şarj yuvalarına sahip iş yerleri aynı anda birden fazla aygıtın şarj edilmesini sağlayarak şarj süreçlerini kolaylaştırıyor.

Üretkenliği ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak için geliştirildiler

Samsung’un güçlü aygıtları, tıpkı vakitte üretkenliği de en üst seviyeye çıkarmak ve alandaki işleri kolaylaştırıp daha verimli hale getirmek için tasarlandı. Artırılmış hoparlör sesi seslerin gerçek duyulmasını sağlayarak iş alanındaki muhtemel karışıklıkların önüne geçiyor. Programlanabilir tuşlar kısa yollar sunup üretkenliği artırırken örneğin her 2 modelde de birinci yıl fiyatsız sunulan Samsung’un ileri seviyede taşınabilir aygıt idare platformu olan Knox Suite!in bir özelliği olan Knox Capture ile süratli barkod tarama, depo işleri yahut taşınabilir satış noktası (mPOS) süreçleri kolaylaşıyor.

Çalışanlar, gelişmiş PC ilişkisi ile akıllı telefon yahut tabletlerinin tüm gücünü açığa çıkarabiliyor. Aygıtlar, “Link to Windows” özelliğiyle taşınabilir ve PC aygıtları ortasında süratli içerik paylaşabiliyor, eşzamanlı görüntüleme yapabiliyor ve genel iş sürekliliğini zahmetsizce yürütebiliyor. Bu özellik, alandan ofise taşınan işlerde masaüstü aygıtın orta yüzünü kullanarak çalışıyor.

Şirketler, verimliliği destekleyen süratli tempolu bir ortamda faaliyet göstermeye devam ederken, Samsung Galaxy sağlam serisi, çalışanların daha kısa müddette daha fazla iş yapmasını sağlayarak üretkenliği artırmaya ve işyeri operasyonlarını güçlendirerek artan tüketici taleplerini karşılamaya yardımcı oluyor. Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çeşitli fonksiyonel kılıflardan şarj istasyonlarına, USB-Type C PTT (push to talk:bas-konuş) ‘lere ve daha fazlasına kadar bir dizi üçüncü taraf aksesuarla uyumlu çalışıyor ve her türlü iş operasyonuna tam olarak entegre oluyor.

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Samsung Knox Vault müdafaasına sahip

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Samsung’un sağlam aygıtlarında bir birinci kere, Samsung Knox Vault dayanağıyla geliyor. Samsung Galaxy’nin güçlü güvenlik ve müdafaa yeteneklerini amiral gemisi aygıtların ötesine genişletme taahhüdünün bir modülü olarak, artık kurumsal müşteriler de, iş gereksinimlerini karşılamak için itimatla kullanabilecekleri daha fazla aygıt seçeneğine sahip. Knox Vault; PIN kodları, şifreler ve desenler üzere kilit ekranı bilgileri de dahil olmak üzere, birçok usulle aygıtlardaki en kritik dataların korunmasını sağlıyor.

Sistemin ana işlemcisinden ve belleğinden fizikî olarak izole edilmiş, kullanıcının ekranı kilitlediği andan itibaren tesirli olan inançlı bir yürütme ortamı oluşturan Knox Vault sayesinde kullanıcılar, muhtaçlık duydukları güvenliğin keyfini sıkıntısız bir formda çıkarabiliyor. Knox Vault, kullanıcıların aygıtta depolanan datalarını şifreleyen güvenlik anahtarlarının korunmasına yardımcı oluyor; aygıt kaybolsa yahut çalınsa bile güvenliğin sağlanmasını sürdürüyor. Donanım tabanlı makûs niyetli süreçlere karşı da güçlü bir tahlil olan Samsung Knox Vault, kullanıcının datalarını sırf yazılım tabanlı korsanlığa karşı değil, tıpkı vakitte üst seviye profesyonel araçlar kullanan donanım odaklı taarruzlarına karşı da koruyor.

Bulunabilirlik

Yeni Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Ocak 2024’ten itibaren satışa sunulacak.

Ürün Özellikleri:

Galaxy XCover7
Ekran* 6,6 inç, 20:9, FHD+, TFT, 60Hz, Dokunmatik Hassasiyet**
* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle, gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

** Dahili laboratuvar test sonuçlarına nazaran dokunma hassasiyeti, kalınlığı 2 mm yahut daha ince olan deri eldiven kullanımında hassaslığı artırır. Aygıtlar ıslak ortamlarda kullanılabilir, lakin büsbütün suya daldırılamaz. Su altı dokunuşu desteklenmez. Dokunma hassaslığı, eldivenlerin gerecine, kalınlığına ve öteki çevresel şartlara bağlı olarak değişebilir.

İŞLETİM SİSTEMİ Android 14
Boyutlar 169,0 x 80,1 x 10,2 mm (240 g*)
* Tartı pazara nazaran değişebilir.
Kamera Arka 50MP Geniş F1.8, Flaş
Ön 5MP F2.0
Bellek ve Depolama* 6 + 128GB, 1TB’a kadar microSD**
* Kullanılabilir gerçek depolama alanı, evvelce yüklenmiş yazılıma ve pazara, belge boyutuna ve formatına bağlı olarak değişebilir.

** MicroSD kart farklı satılır.

İşlemci 6nm Sekiz Çekirdekli İşlemci
Pil*** Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir**, 4.050mAh (tipik)*
* Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik bedeldir. Tipik paha, IEC 61960 standartları altında test edilen pil örnekleri ortasında pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan iddiası ortalama bedeldir. Nominal (minimum) kapasite 3.950mAh’dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve öbür faktörlere bağlı olarak değişebilir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası başka satılır. Ekstra değiştirilebilir piller kelam konusu olduğunda, sırf Samsung sertifikalı eserler kullanım için uyumludur.

*** Şarj aygıtı farklı satılır.

Bağlantı Özellikleri 5G*, LTE**, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.3, NFC
* 5G hizmetleri sırf 5G ağının faal olduğu yerlerde desteklenir. Optimum 5G kontağı gerektirir. Gerçek sürat pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara yahut operatöre nazaran değişir. Gerçek sürat, pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

SIM Çift SIM (SIM + gömülü SIM*)
* Yerleşik SIM kullanılabilirliği, pazara nazaran değişir.
Arayüz C Tipi USB 2.0, POGO Pimi (yalnızca şarj), 3,5 mm Kulaklık
Sensörler İvmeölçer, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Yakınlık
GPS GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS
* GNSS kullanılabilirlik tipi, pazara nazaran değişebilir. Galileo ve BeiDou kapsama alanı hudutlu olabilir. BeiDou belli pazarlarda mevcut olmayabilir.
Artırılmış
Dayanıklılık
IP68*, MIL-STD-810H**, Corning® Gorilla® Glass Victus®+
* IP68 derecesi: Laboratuvar test şartlarına nazaran 30 dakikaya kadar 1,5 metreye kadar derinlikteki tatlı suya daldırmada suya ve toza sağlamdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj yahut havuzda kullanımı tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H: Yükseklik, nem, daldırma, tuz, sis, toz, titreşim, düşme vb. dahil olmak üzere makul çevresel şartlara karşı yapılan test. MIL-STD-810H, aygıt sınırlamalarını yanlışsız bir biçimde kıymetlendirmek için ABD ordusu tarafından tasarlanmış bir test standardıdır. Gerçek kullanım, testte kullanılan muhakkak çevresel şartlara nazaran değişebilir. Çok sert şartlarda kullanım garanti edilmez. Test özellikleri aygıta nazaran değişir.

Ses Dolby Atmos®
Güvenlik Samsung Knox Vault ve Samsung Knox
Biyometrik Kimlik Doğrulama Yüz Tanıma
Programlanabilir Tuşlar XCover Key* ile özelleştirme
* Tuş eşleme dayanağı uygulamaya nazaran değişebilir. Programlanabilir tuşlar muhakkak fonksiyonlarla sonludur.

* Teknik özellikler, pazara nazaran değişebilir.
* Eserin yararları, tasarımı, fiyatlandırması, bileşenleri, performansı, kullanılabilirliği ve yetenekleri dahil fakat bunlarla hudutlu olmamak üzere bu dokümanda sağlanan tüm fonksiyonlar, özellikler, teknik özellikler ve öbür eser bilgileri evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Galaxy Tab Active5
Ekran* 8,0 inç, 16:10, WUXGA, TFT, 120Hz’e kadar**, Dokunmatik Hassasiyet***
* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

** Ekran yenileme suratı kullanılan uygulamaya bağlı olarak değişir ve birtakım uygulamalar 120Hz desteklemeyebilir. Uyarlanabilir yenileme suratı 120Hz’e kadar desteklenir ve gerektiğinde hareket akıcılığı otomatik olarak ayarlanır; Standart yenileme suratı ise 120Hz ekran yenileme suratını dayanaklar.

*** Dokunma hassasiyeti, dahili laboratuvar test sonuçlarına nazaran kalınlığı 2 mm yahut daha ince deri eldivenlerde hassaslığı artırır. Aygıtlar ıslak ortamlarda kullanılabilir, lakin büsbütün suya daldırılamaz. Su altı dokunuşu desteklenmez. Dokunma hassaslığı, eldivenlerin gerecine, kalınlığına ve başka çevresel şartlara bağlı olarak değişebilir.

İŞLETİM SİSTEMİ Android 14
Boyutlar 126,8 x 213,8 x 10,1 mm (433 g*)
* Tartı, pazara nazaran değişebilir.
Kamera Arka 13MP Geniş F1.9, Flaş
Ön 5MP F2.2
Bellek ve Depolama* 6+128GB/8+256GB, 1TB’a kadar microSD**
* Kullanılabilir gerçek depolama alanı, evvelden yüklenmiş yazılıma ve pazara, belge boyutuna ve formatına bağlı olarak değişebilir.

** MicroSD kart farklı satılır.

İşlemci 5nm Sekiz Çekirdekli İşlemci
Pil*** Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir**, 5.050mAh (tipik)*
* Üçüncü taraf laboratuvar şartlarında test edilen tipik pahadır. Tipik bedel, IEC 61960 standartları altında test edilen pil örnekleri ortasında pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan varsayımı ortalama kıymettir. Nominal (minimum) kapasite 4.900mAh’dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve öbür faktörlere bağlı olarak değişebilir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası farklı satılır. Ekstra değiştirilebilir piller kelam konusu olduğunda, sadece Samsung sertifikalı eserler kullanım için uyumludur.

Bağlantı Özellikleri 5G*, LTE**, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax), Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.3, NFC
* 5G hizmetleri sadece 5G ağının aktif olduğu yerlerde desteklenir. Optimum 5G irtibatı gerektirir. Gerçek sürat, pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara yahut operatöre nazaran değişir. Gerçek sürat pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

SIM Çift SIM (SIM + gömülü SIM*)
* Yerleşik SIM kullanılabilirliği pazara nazaran değişir.
Arayüz C Tipi USB 2.0, POGO Pimi, 3,5 mm Kulaklık
Sensörler İvmeölçer, Parmak İzi, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Yakınlık, Hall
GPS GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS*
* GNSS kullanılabilirlik çeşidi pazara nazaran değişebilir. Galileo ve BeiDou kapsama alanı hudutlu olabilir. BeiDou ve QZSS makul pazarlarda mevcut olmayabilir.
Artırılmış

Dayanıklılık

IP68*, MIL-STD-810H**, Corning® Gorilla® Glass 5
* IP68 derecesi: Laboratuvar test şartlarına nazaran 30 dakikaya kadar 1.5 metreye kadar derinlikteki tatlı suya daldırmada suya ve toza sağlamdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj yahut havuzda kullanımı tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H: Yükseklik, nem, daldırma, tuz, sis, toz, titreşim, düşme vb. dahil olmak üzere belli çevresel şartlara karşı yapılan test. MIL-STD-810H, aygıt sınırlamalarını yanlışsız bir halde kıymetlendirmek için ABD ordusu tarafından tasarlanmış bir test standardıdır. Gerçek kullanım, testte kullanılan makul çevresel şartlara nazaran değişebilir. Çok sert şartlarda kullanım garanti edilmez. Test özellikleri aygıta nazaran değişir.

Ses Dolby Atmos®
Kalem S Pen (IP68*, Gelen Kutusu)
* IP68 derecesi: Laboratuvar test şartlarına nazaran 30 dakikaya kadar 1.5 metreye kadar tatlı suya daldırma için suya ve toza sağlamdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj yahut havuda kullanımı tavsiye edilmez. S Pen’in suya ve toza dayanıklılığı kalıcı değildir; olağan aşınma ve yıpranma nedeniyle vakitle azalabilir. Kullanmadan yahut tablete takmadan evvel S Pen’deki fazla suyu, kuru bir bez yahut havluyla temizleyin.
Güvenlik Samsung Knox Vault ve Samsung Knox
Biyometrik Kimlik Doğrulama Yüz Tanıma, Parmak İzi
Programlanabilir Tuşlar Active Key* ile Özelleştirme
* Tuş eşleme takviyesi uygulamaya nazaran değişebilir. Programlanabilir tuşlar makul fonksiyonlarla sonludur.

* Teknik özellikler, pazara nazaran değişebilir.
* Eserin yararları, tasarımı, fiyatlandırması, bileşenleri, performansı, kullanılabilirliği ve yetenekleri dahil lakin bunlarla hudutlu olmamak üzere bu evrakta sağlanan tüm fonksiyonlar, özellikler, teknik özellikler ve öteki eser bilgileri evvelden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.