• Şehir Alanya
  • MAPFRE Sigorta Güç Verimliliği Haftası’nda “Biz Buradayız” diyor
12 okunma

MAPFRE Sigorta Güç Verimliliği Haftası’nda “Biz Buradayız” diyor

ABONE OL
12 Ocak 2024 09:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

“Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında, MAPFRE Sigorta’nın sürdürülebilirlik çalışmalarını kıymetlendiren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven; “2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planımız kapsamında enerji verimliliği konusunu çok önemsiyoruz. 2023’ün Aralık ayında yeşil güç tescil dokümanlarımızı Milletlerarası Yenilenebilir Güç Sertifikası (I-REC) tedarikçi kurumundan almanın memnunluğunu yaşadık. MAPFRE Sigorta olarak, MAPFRE Küme bünyesinde elektrik tüketiminin azaltılmasına en büyük katkıyı sağlayan ülkeler ortasında Türkiye olarak, yüzde 49 ile birinci sıradayız. Bundan büyük bir memnunluk ve gurur duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, her yıl Ocak ayının ikinci haftası kutlanan “Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında, MAPFRE Sigorta’nın sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdinç Yurtseven, MAPFRE Sigorta’nın çalışanından paydaşlarına, iş süreçlerinden geliştirdikleri tahlillere dek her alanda sürdürülebilir olmayı amaçladığını ve bu husustaki her türlü sorumluluğu üstlendiklerini söyledi.

MAPFRE Sigorta’nın Yeşil Gücü Tescillendi!

Sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilme gayesiyle “Biz Buradayız” diyerek, 2022-2024 Stratejik Sürdürülebilirlik Planı’ndaki taahhütlerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Erdinç Yurtseven, kelamlarına şöyle devam etti; “Sürdürülebilirlik planımızın ‘Çevre’ başlığı altında, paylaştığımız gezegeni bugün ve yarın faal bir halde koruyabilmemizi sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz. Güç verimliliği konusunu çok önemsiyoruz. 2023 yılı ikinci yarısı itibariyle MAPFRE Sigorta’da yenilenebilir güç kullanmaya başladık. 2023 kullanımımız ve bu yılki elektrik tüketimimizi yeşil güç evraklarıyla de tescilleyip, Memleketler arası Yenilenebilir Güç Sertifikası (I-REC) tedarikçi kurumundan almanın memnunluğunu yaşadık. Bu uygulamalar ve elde ettiğimiz muvaffakiyetler, yalnızca teknolojik yeniliklere ve güç verimliliği stratejilerine yapılan yatırımların bir sonucu değil, tıpkı vakitte tüm MAPFRE Sigorta Ailesinin bu sürece gösterdiği takviye ve gayretlerin da bir yansımasıdır.”

MAPFRE Sigorta Güç Dostu Uygulamalarıyla Dikkat Çekiyor

MAPFRE Sigorta’da aydınlatma ve iklimlendirme sistemleri öğlen ortası saatlerinde kapatılıyor. Aydınlatmaların tamamı güç dostu LED aydınlatmalardan oluşuyor. Tüm bina genelinde, kritik yerler haricinde spot kullanılmıyor ve güç tüketimi miniminize ediliyor. Ayrıyeten 2023 yılında ofis sıcaklıkları sabitlenerek yüzde 25 oranında güç tasarrufu sağlandı. Dijital ekranlar, yalnızca ofis çalışma saatleri ortasında faaliyet gösteriyor. 2023 araç filosunun yüzde 11’i etraf dostu Eco araçlar olan MAPFRE Sigorta’da, 2024 yılında yeni elektrikli araçlar da filoya dahil olacak. MAPFRE Sigorta, 2023 yılında dizel tüketiminde 2022’ye nazaran yüzde 15’lik bir tasarruf elde etti.

MAPFRE Sigorta olarak Türkiye’yi Birinciliğe Taşıdık!

MAPFRE Grup’un 2022-2024 Sürdürülebilirlik Planı çerçevesinde 2030’a kadar karbon nötr bir yapıya ulaşma maksadının olduğunu belirten MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, MAPFRE Sigorta’nın da Türkiye’de 2024 sonuna kadar karbon ayak izini yüzde 46, 2030’a kadar da yüzde 65 oranında azaltacağını söyledi. Erdinç Yurtseven, kelamlarına şöyle devam etti; “MAPFRE Sigorta olarak, MAPFRE Küme bünyesinde elektrik tüketiminin azaltılmasına en büyük katkıyı sağlayan ülkeler ortasında Türkiye olarak, yüzde 49 ile birinci sıradayız. Bundan büyük bir memnunluk ve gurur duyuyoruz. MAPFRE Sigorta olarak, dün olduğu üzere yarın da sorumlu ve hassas olmaya, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma konusundaki taahhüdümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.