• Şehir Alanya
  • Lider Arısoy: “Birlikte Çalışıp, Daima Birlikte Başaracağız”
9 okunma

Lider Arısoy: “Birlikte Çalışıp, Daima Birlikte Başaracağız”

ABONE OL
12 Ocak 2024 11:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim
Zeytinburnu’nun önümüzdeki 5 yıllık devirde de İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya devam etmesi için Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurumla daha güçlü ve kararlı olarak yola çıktıklarını söyleyen Belediye Lideri Ömer Arısoy, “5 yıl boyunca burada yaptığımız birçok işte Sayın Murat Kurum’un imzası var. Zeytinburnu’nun 20 yıllık hayallerini gerçeğe dönüştürdük, hâlihazırda İBB’den takviye göremediğimiz birçok projenin de hayat bulması için önümüzdeki devir birlikte çalışıp, birlikte başaracağız.” diyerek vatandaşlardan dayanak istedi.
Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, Liderle Akşam Çayı’nın son programı için Beştelsiz Mahallesi’ndeydi. Mahalle sakinlerinin istek ve tekliflerini dinleyen Lider Arısoy, önümüzdeki 5 yıllık periyotta belediyecilik manasında İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya devam etmek için Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurum’la birlikte yola çıktıklarını söyleyerek, “Zeytinburnu için hayal ettiğimiz her projeyi, geçtiğimiz devrin Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un büyük takviyeleri sayesinde hayata geçirmeyi başardık. Bakanımız artık de İstanbul için idareye talip. Zeytinburnu’nda dayanak görmeyen ve aksayan projelerimizin devamı için yola çıktık. Birlikte çalışıp, daima birlikte başaracağız.” dedi.

“ÇALIŞAN VE DAYANAK OLAN BİR BÜYÜKŞEHİR İDARESİ İSTİYORUZ”
Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurum’un seçim çalışmasına Zeytinburnu ziyareti ile başlamasının sorulması üzerine konuşan Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy: “Henüz adaylığımız açıklanmadı fakat elimizde adaylığı açıklanmış bir ismimiz var. Sayın Murat Kurum’u Zeytinburnu’nda konuk etme talihimiz oldu. Kendisi Birinci ilçe ziyaretini Zeytinburnu’na yaptı. Bu vesileyle sizlere kendilerinin de selamını iletmek istiyorum. 5 yıl boyunca burada yaptığımız ve hayata geçirdiğimiz birçok büyük projede Murat Kurum Bakan’ımızın imzası var. Zeytinburnu’nun 20 yıllık hayali olan Millet Bahçesi, yerinde dönüşümü olmayan 20 parsel, Askeri Lojmanlardan kalan alana Çok Emelli Bir Aktiflik salonu alanın tahsisi, Beştelsiz Kentsel Dönüşüm Projesi, Telsiz Mahallesi, İETT Blokları, Arnavut Mevkii, Çırpıcı Mahallesi dönüşüm projelerinin gerçekleşmesinde kendilerinin çok büyük katkısı olmuştur. İlçemiz için en dayanağı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun inşası sürecinde mevcut İBB Lideri ile karşı karşıya geldiğimiz devirde vermiştir. Orada manasız bir biçimde durdurulmaya kalkılan ve önüne ket vurulan inşaatın devamında Sayın Kurum Murat Kurum Bakan’ımızın imzası vardır. Kendisi artık de İstanbul için yola çıktı, sizlerden güçlü bir takviye dilek ediyoruz. Büyükşehir ve ilçe idare ortasında ahenk olunca somut tahliller çıkmıyor maalesef. O yüzden bu devir sizlerin dayanağıyla, birlikte daha güçlü bir formda yol almak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

“STATLA İLGİLİ TAKVİYE GÖREMEDİĞİMİZ ÜZERE KAMU YERİNİ ELİMİZDEN ALMAYA KALKTILAR”
Geçtiğimiz 5 yıllık periyot boyunca İBB’nin Zeytinburnu ile ilgili olarak göstermiş olduğu idare sürecine de değinen Lider Arısoy, Zeytinburnu ile ilgili hiçbir talebe yanıt alamadıklarını, bilhassa büyükşehir belediyelerinin sorumluluğunda olan ulaşım, yol üzere temel hizmetlerde sistemin durmuş vaziyette olduğuna dikkat çekti. İBB ile geçirdikleri bu 5 yıllık devirde, Zeytinburnu özelinde takviyeden çok birçok mevzuda uyuşmazlık yaşadıklarını anlatan Lider Arısoy, “Zeytinburnu Eski Belediye Başkanlığı, şimdilerde hepimizin bildiği Kazlıçeşme Sanat binası için işgalci olduğumuz teziyle 21.5 Milyon ecrimisil istendi. Burası Zeytinburnu Belediye Başkanlığı, burada bir kamu tahsis var, kamu kurumu işgalci olabilir mi? Gerçekten evraklarıyla ispatladık. Yıkılıp tekrar yapılması gereken stadyum ile ilgili rastgele bir dayanak görmedik, üstüne üstelik eski spor salonunun yer aldığı kamu yerini iade etmeye kalktı. Bizler takipçisi olunca, ucube bir kararla geri adım attılar. Abdi İpekçi Spor Salonu ile ilgili durumları hepimiz biliyoruz, tüm Türkiye medyadan takip etti. Orada da memleketler arası bir basket üssü kurma projesine mana veremediğimiz bir biçimde pürüz olmaya çalıştı. Tekrar Zeytinburnu’muzda itfaiye alanı olarak İBB’ye tahsis ettiğimiz alanın üzeri hala boş duruyor. Şu an itfaiye hala eski yerinde yani stadın yanı başında prefabrik alanda duruyor. O arsa üzerine en ufak bir çalışma yapılmadı. Üzülerek belirtmek isterim ki İBB’de sistem büsbütün durmuş vaziyette.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.