7 okunma

ISE 2024’te bu yıl da Canon rüzgârı esecek

ABONE OL
12 Ocak 2024 20:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Canon, eğitim kesimi ve kurumsal dala yönelik kullanımı kolay görüntü tahlillerini dünyanın en büyük AV sistemleri entegrasyon fuarı olan Integrated Systems Europe 2024’te (ISE) sergileyecek. 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri ortasında dört gün boyunca sürecek aktiflik, İspanya’daki Fira Barcelona fuar merkezinde gerçekleşecek.

Görüntüleme teknolojileri başkanı Canon, Integrated Systems Europe 2024’te PTZ kameralar, kontrolörler, büyük sensörlü görüntü kameralar, VR/AR ve EOS R fotoğraf makinelerinden oluşan etkileyici eser serileriyle AV tahlillerinin; eğitim, sanal yapım ve video-konferans seminerleri, in-house stüdyolar üzere kurumsal ortamlarda nasıl kolay ve sezgisel bir halde kullanılabildiğini gösterecek.

Kurumsal Çoklu Kamera Kullanımı

Canon, markayı temsil eden konuşmacılarının yapacağı sunumlarda daldaki yayın ve AV’yi birleştiren pozisyonu hakkında bilgi vererek, kurumsal yapımlar sırasında canlı akış için sunduğu tahlilleri anlatacak. multiCAM Systems ve Skaarhoj ile birlikte çalışan Canon, kameralarının kullanım kolaylığını vurgulamak için ise hem giriş hem de profesyonel düzeylerden iki çoklu kamera düzeneğini tanıtacak.

Eğitim için Sanal Gerçeklik

Özellikle tıp ve mühendislik alanlarında verilen teknik eğitimlerde, öğrencilerin fizikî olarak sınıf ortamında bulunması çok kıymetli. Lakin Canon, bunun mümkün olmadığı durumlar için de alternatif tahliller sunuyor.

Canon Medical ile Sanal Gerçeklik (VR) tahlillerinin, sanal ortamda eğitime nasıl yardımcı olabileceği iştirakçilerle paylaşırken fuarın bu kısmında, EOS R5 C ve Dual Fisheye lensin, tıp eğitimi için kapsayıcı içerikler oluşturmak üzere sınıf ortamında nasıl kullanılabileceği gösterilecek.

Sanal Prodüksiyon

Canon; Brainstorm ve Alfalite ile hem giriş düzeyi hem de üst seviye fotoğraf makinesi ve kameraların ölçeklenebilir sanal yapım senaryolarında nasıl kullanılabileceğini göstermek için yeşil ekranı ve LED duvarları sanal bir fon olarak kullanarak çeşitli görüntüleme teknolojilerini bir ortaya getirecek.

PTZ Duvarı

Canon, bilhassa yüksek tahsilde ve kurumsal ortamlarda hibrit çalışma alanlarını uygunlaştırmak için teknolojilerinin akıllı AF sistemi aracılığıyla AV kanalını nasıl destekleyebileceğini göstermek üzere PTZ kameraları içeren bir “duvar” oluşturacak.

Canon, ses hizmetleri veren şirketler Sennheiser ve Shure ile birlikte, PTZ kamera serisinin otomatik özelliklere sahip verimli bir toplantı ortamı kurmak için mevcut ses sistemiyle nasıl sıkıntısız bir formda çalıştığını gösterirken, PTZ serisindeki bölüm önderi Otomatik Odaklama özelliğini de gözler önüne serecek.

Canon yüksek öğretimde, öğretmenler ve öğrenciler ortasında irtibat açısından esneklik muhtaçlığının artmasına yönelik, Otomatik Takip Uygulamasını da sunacak. PTZ kameralar, Canon Otomatik Takip Uygulaması ile entegre edildikten sonra, bir kamera operatörüne gerek kalmayacak biçimde, üniversite dersleri yahut benzerleri sırasında konuşmacı otomatik olarak takip edilebilecek.

Otomatik Fotoğraf Çekimi

Birçok e-ticaret ve online perakendecinin yüksek kaliteli eser fotoğraflarını kendi imkanlarıyla çekme muhtaçlığının arttığı biliniyor. Canon, fotoğrafçılık ekosisteminin bu süreci de nasıl kolaylaştırabileceğini göstermek üzere OrbitVu ile paydaşlık kurdu.

ISE fuarı 30 Ocak – 2 Şubat 2024 tarihleri arasında İspanya, Fira Barcelona’da gerçekleştirilecek. Canon, Salon 3’te 3B300 numaralı stantta olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.