• Şehir Alanya
  • Goodyear lastik zekası teknolojisinde bir işbirliği de TDK ile yaptı
7 okunma

Goodyear lastik zekası teknolojisinde bir işbirliği de TDK ile yaptı

ABONE OL
12 Ocak 2024 11:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Goodyear, akıllı lastik teknolojisi geliştirme konusunda geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi: TDK. İki şirket, araçlarda ve lastik uygulamalarında kullanılmak üzere bir sensör ve ilgili teknolojiler geliştirmeyi hedefliyor

Goodyear ve TDK Corporation lastiklere ve araç ekosistemlerine entegre akıllı donanım ve yazılımların geliştirilmesini, benimsenmesini hızlandırmak gayesiyle yeni jenerasyon lastik tahlillerini ilerletmek için bir iş birliğine gitti.

İşbirliğiyle, Goodyear’ın lastik geliştirme, akıllı tahliller ve sanayi trendleri konusundaki bilgi birikiminin, TDK’nın yazılım, sensör ve elektronik bileşen mevzularındaki uzmanlığıyla birleştirerek pazara gelişmiş bir lastik algılama sistemi sunması hedefleniyor.

Otomotiv sanayisinin teknolojik olarak gelişmeye devam ettiğinin ve bunun da yoldan lastiğe ve araca kadar tüm bileşenlerinde gerçek vakitli bilgi toplamaya daha çok gereksinim duyulmasını beraberinde getirdiğini söyleyen TDK Corporation Amerika Genel Merkezi Genel Müdürü Jim Tran, “Bu iş birliği, hem teknolojiyi hem de müşterilerin pazardaki en yüksek performanslı sensör teknolojisine erişimini hızlandıracak” diye konuştu. Tran, “Otomotiv bölümünde dünya çapında bir pazar başkanı olan Goodyear ile bu işbirliğini dört gözle bekliyoruz” dedi.

İki bölüm önderi hali hazırda, araç performansını, güvenliğini ve verimliliğini artıran harekete geçirilebilir bilgiler sunan ortak bir tahlil için pazar araştırması ve teknik keşif sürecinde.

TDK üzere tesirli kuruluşlarla çalışmanın, bilgi toplama alanında daha fazla yenilik yapmak için çok kıymetli olduğunu söyleyen Goodyear Global Operasyonlar ve Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Chris Helsel “TDK’nın sensör ve elektronik alanındaki uzmanlığı, bir lastiğin sağlayabileceği faydayı en üst seviyeye çıkarmada tesirli olacaktır. Araçların kendilerinin daha akıllı, daha inançlı ve daha sürdürülebilir olduğu bir mobilite geleceğine hakikat ilerliyoruz. Bunun üzere işbirlikleri bu gayelere ulaşmada kritik bir rol oynayacaktır” diye bilgi verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.