• Şehir Alanya
  • Belediye çalışanına iş sıhhati ve güvenliği eğitimi
11 okunma

Belediye çalışanına iş sıhhati ve güvenliği eğitimi

ABONE OL
12 Ocak 2024 09:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Küçükçekmece Belediyesi tarafından, çalışana yönelik İş Sıhhati ve Güvenliği eğitimi düzenledi. Dört gün boyunca süren eğitimde C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Burcu Bayraktar ve Halil Gümüş çalışanlara kıymetli ikazlarda bulundu. Eğitim sonunda düzenlenen imtihanda başarılı olan işçiler İş Sıhhati ve Güvenliği sertifikası almaya hak kazandı.

Küçükçekmece Belediyesi A.Ş. (KİTAŞ) tarafından Belediye Çok Gayeli Salon’da gerçekleştirilen eğitimde, iş güvenliği ve iş sıhhati, iş kazaları ve nedenleri hakkında detaylı bilgi verildi. Ayrıyeten eğitimde, 6331 sayılı İş Sıhhati ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, meslek hastalıkları, ilkyardım ve risk etmenleri üzere mevzular ele alındı.

Burcu Bayraktar: Devlete, patrona ve çalışanlara sorumluluklar düşüyor Eğitimin temel emelinin çalışanın bilgilendirilmesi sonucunda iş kazalarının azaltılması ve ortadan kaldırılması olduğunu söz eden İş Sıhhati ve Güvenliği Uzmanı Burcu Bayraktar, ‘’İş sıhhati ve güvenliğinin sağlanması ve meydana gelebilecek iş kazalarına karşı tedbir alınması konusunda patron ve çalışanlara da kimi sorumluluklar düşüyor. Devlet yasalar çıkaracak, denetleyecek ve gerekli alt yapıyı oluşturacak, patron devletin çıkardığı maddelere uyacak ve güvenlik mevzularında gereken tedbirleri alacak. Çalışanlar ise iş güvenliği kural ve talimatlarına uygun bir formda çalışacak’’ diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.