• Şehir Alanya
  • Anadolu Sigorta’nın Proje Ortağı Olduğu ITEA – Treat Projesi, TÜBİTAK Tarafından Onaylandı
8 okunma

Anadolu Sigorta’nın Proje Ortağı Olduğu ITEA – Treat Projesi, TÜBİTAK Tarafından Onaylandı

ABONE OL
12 Ocak 2024 10:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Anadolu Sigorta, dalın birinci ve tek Ar-Ge Merkezi evraklı şirketi olarak geliştirdiği yenilikçi projelerle geleceğin sigortacılık dünyasını şekillendirmeyi sürdürüyor. TÜBİTAK tarafından onaylanan ve memleketler arası iş birlikleri ile yürütülecek olan ITEA – Treat Projesi ile Anadolu Sigorta, yapay zeka teklifleriyle bulaşıcı olmayan hastalıkları yönetme konusunda hasta öz tesirliliğini arttıracak ve yeni kuşak giyilebilir teknolojiler ile yazılım tabanlı tahliller geliştirecek.

Bir yılı aşkın müddettir dalın birinci ve tek Ar-Ge merkezi dokümanlı şirketi olan Anadolu Sigorta, sigortacılığın gelişimine öncülük etmeye devam ediyor. Anadolu Sigorta’nın iştirakçisi ve proje ortağı olduğu ITEA – Treat Projesi, “TÜBİTAK-TEYDEB 1509-2023 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında TÜBİTAK tarafından onaylandı.

2023’te başlayan, LiveWell, E-Kalite ve ARD Küme ile birlikte gerçekleştirilen ITEA – Treat Projesi, Anadolu Sigorta’nın Avrupa Birliği ortaklı proje çalışmalarından, desteklenmeye hak kazanan birinci proje olarak öne çıkıyor. ITEA – Treat Projesi, yapay zeka teklifleriyle bulaşıcı olmayan hastalıkları yönetme konusunda hasta öz tesirliliğini arttırmayı ve yeni jenerasyon giyilebilir teknolojiler ile yazılım tabanlı tahliller geliştirmeyi hedefliyor. Şirketin inovasyon ve liderlik anlayışının bir yansıması olan TREAT Projesi kapsamında Anadolu Sigorta ‘Sağlık Alanında Yapay Zeka Teknolojileri Geliştirilmesi’ iş paketinde memleketler arası liderliği üstleniyor.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Korhan Kuyu, bugüne kadar Ar-Ge Merkezi’nde 13 akademik bildiriye, 13 akademik makaleye, 7 mükafata, tamamlanan 10 Ar-Ge projesine, ön onayı tamamlanmış 6 AB projesine, devam eden 1 TÜBİTAK projesine ve 3 üniversite-sanayi iş birliğine imza attıklarını belirtti. Kuyu “Katılımcısı ve proje ortağı olduğumuz ITEA – Treat Projesi, Ar-Ge Merkezi’mizde hayata geçirdiğimiz en yenilikçi çalışmalarımızdan biri olarak bizi gururlandırıyor. Dalda bir birincisi gerçekleştirerek T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Yerinde Ar-Ge Merkezi evrakı ile tescillediğimiz merkezimiz sayesinde, yenilikçi eserler ve hizmetler sunarak bölümümüzü ileriye taşıyoruz. Projemizin ülkemize ve sigortacılık alanına getireceği yenilikler, bize heyecan ve gurur veriyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.