• Şehir Alanya
  • Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği 1 Yaşında
6 okunma

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği 1 Yaşında

ABONE OL
11 Ocak 2024 11:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Steel Sigorta, 35 olan şube sayısını bu yılın sonuna kadar 61’e ulaştırarak , Türkiye’nin her köşesine sigorta hizmetini götürmeyi planlıyor.

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Abdullah Özcan, “Güçlü bayanlarımız ve geniş vizyona sahip gençlerimizle sigorta hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacağız. Dala insan kaynağı manasında daha çok yatırım yaparak ,hak ettiği prestiji kazandırmak istiyoruz.”dedi.

Sigortacılığın Yeni Stil’i sloganıyla Ocak 2023’de ruhsat alan Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği 1’inci yaşını kutluyor. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Steel Sigorta, 2024 yılı sonuna kadar açmayı hedeflediği 61 şube ile Türkiye’nin her köşesine sigorta hizmetini götürmeyi planlıyor.

Steel Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Abdullah Özcan, faaliyete geçtikleri 2023 yılının sigorta bölümü için başta 6 Şubat Kahramanmaraş zelzelesi olmak üzere pek çok doğal afetin yaşandığı inanılmaz bir yıl olarak tarihe geçtiğini belirtirken, Steel Sigorta’nın profesyonel ve süratli aksiyon alma hünerine sahip takımı ile çok düzgün bir imtihan verdiğini kaydetti. 2024 yılında da sigorta kesiminin gündeminde;doğal afetler,olağanüstü hava olayları,siber güvenlik ve siber kabahatler,sağlık üzere mevzuların öne çıkacağını bildiren Özcan, Steel Sigorta olarak bilhassa bu riskleri teminat altına alan eserlerin müşteriye ulaştırılmasında öncü pozisyonda olmak istediklerini söyledi.

Geçen yıl başlattıkları Steel İş Ortağım Programı kapsamında her kesitten ağır müracaat aldıklarına da değinen Özcan, “Bu program ile bünyemize katacağımız iş ortaklarımızla eğitim programlarımız başlıyor.İyi eğitim almış daha çok gencimizi kesime kazandırmayı misyon edindik. Güçlü bayanlarımız ve geniş vizyona sahip gençlerimizle sigorta hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyacağız. Dala insan kaynağı manasında daha çok yatırım yaparak ,hak ettiği prestiji kazandırmak istiyoruz.”dedi.

Kayseri ofisimiz yeni binasında hizmet vermeye başladı

Şirketin birinci yaşında Kayseri ofisini de yeni adresine taşıdığını belirten Abdullah Özcan, “Kayseri’deki ofisimizi süratle büyüyen iş hacmimiz ve artan çalışan sayımızın muhtaçlıkları paralelinde yeniledik. Sermayedarımızın da memleketi olan Kayseri’deki şubemiz, çağdaş binası ve teknolojik alt yapısı ile bundan sonra açacağımız ofislerimiz için de bir standart oluşturacak” dedi.

Abdullah Özcan,Sigorta bölümü ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede ise 2023’ün kasım ayı itibariyle kesimin geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 112.6’lık bir büyümeyi yakaladığını belirtti. Özcan, enflasyon ve kur kaynaklı maliyet artışları nedeniyle 2024’ün de bölüm için kolay bir yıl olmayacağını vurgularken,bu zorlukların sigorta şirketleri ile acentelerin tıpkı gemide olunduklarının şuuru ile elele vererek aşılabileceğine inandığını kelamlarına ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.