• Şehir Alanya
  • İzmirli turizmcilerden Lider Soyer’e teşekkür ziyareti
5 okunma

İzmirli turizmcilerden Lider Soyer’e teşekkür ziyareti

ABONE OL
11 Ocak 2024 16:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Global turizmin gelişmesi için çalışan İzmir Skal Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’i ziyaret ederek İzmir’in mesken sahipliğinde yapılacak 83.Uluslararası Skal Dünya Kongresi ve turizme katkıları için teşekkür etti. İzmir turizmini hak ettiği yere getirmek için çalıştıklarını söz eden Lider Soyer, kente gelen turist sayısını daha da ileriye taşıyacaklarını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, milletlerarası turizm sivil toplum örgütü Skal International’ın İzmir takımını konuk etti. Egemenlik Evi’ndeki ziyarete İzmir Skal Kulübü İdare Konseyi Lideri Güner Güney, Milletlerarası Skal Dernekleri Federasyonu Lider Yardımcısı Emre Gezgin ve İzmir Skal Kulübü İdare Konseyi üyeleri katıldı. Toplantıda turizmciler Lider Soyer’e, 16 – 21 Ekim 2024 tarihlerinde dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini İzmir’de buluşturacak 83. Milletlerarası Skal Dünya Kongresi ve son 5 yılda turizm alanında yaptığı atılımlar için teşekkür etti.

“Turist sayısını 5 milyona çıkarmak boynumuzun borcu”

Skal Kulübü üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren Lider Soyer, “Sizler bu bölümün çıtasını yükseltiyorsunuz. Bizler de dayanak olabiliyorsak ne keyifli bize. Tüm bu çalışmaların sonucunda bu kent, bu memleket kazanacak. Hala 2 milyon civarında turist alıyor olmak çok üzücü. Sayıların buralarda kalması kabul edilir bir şey değil. Madem biz bu kentte yaşıyoruz bunu hazmedemeyiz. İleride bu sayıları 5 milyona çıkarmak boynumuzun borcu” sözlerini kullandı.

“Daha geniş kitlelere sesimizi duyuracağız”

İzmir Skal Kulübü İdare Konseyi Lideri Güner Güney, “Sizinle birlikte İzmir’den Türkiye’ye, Türkiye’den de dünyaya açılan çalışmalar yaptık. Hırvatistan’a gittik ve hoş bir İzmir sunumu yaptık. ‘Time to İzmir’ dedik. Geçtiğimiz Kasım ayında Malaga’daydık orada da bir İzmir sunumu yaptık. Tüm bu çalışmaların sonunda 83. Milletlerarası Skal Dünya Kongresi’ni 16 – 21 Ekim 2024 tarihlerinde yapacağız. Daha geniş kitlelere sesimizi duyuracağız ve İzmir’i dünyaya tanıtacağız. Skal üyeleri dünya çapında turizmin karar vericilerinden oluştuğu için İzmir’i ne kadar yeterli tanıtırsak çok düzgün yatırımlar gelebilir. Tüm bu süreçte verdiğiniz dayanaklardan ötürü teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

“Bu teşekkür global çapta bir teşekkürdür”

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Lider Yardımcısı Emre Gezgin, “Bu ziyaretimizin asıl emeli, 2019 yılından beri Skal topluluğuna ve turizme verdiğiniz fevkalâde takviyeye teşekkür etmektir. Bu teşekkür, yalnızca bizim değil global çapta turizmciler ismine yapılan bir teşekkürdür. 2018 yılından beri tertipli olarak bize takviye oldunuz. Pandemi periyodunda turizmcilerin yanında oldunuz. Sizlerin Skal’a, İzmir’e ve Türkiye topluluğuna verdiğiniz somut dayanak, Türkiye çapında karşılığını gördü ve 83. Memleketler arası Skal Dünya Kongresi’ni İzmir’e kazandırdık. Bütün bu işlerin gerisinde sizin vermiş olduğunuz takviye yatıyor” diye konuştu.

“Turizmciler daima şad ve rahat”

Ege Turistik İşletmeciler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Lider Yardımcısı ve İzmir Skal Üyesi Bülent Tercan, “Bu bahisleri geçmiş periyotlarda söylüyorduk. Turizm ve tanıtım belediyelerin çöp toplama kadar asli misyonudur diye anlatmaya çalışıyorduk. Size hiç anlatma gereği kalmadı; elinizi çabucak uzattınız. Bu bakımda biz turizmciler canı gönülden size teşekkür ediyoruz. İzmir’e artık yerli turist ya da gurbetçi de değil, yabancı, döviz bırakacak turistler geliyor. Siz daima hassassınız. Bu bakımdan turizmciler daima mutlu ve rahat” dedi.

Turizmciler gece Kemeraltı’na giriyor

Ziyarette konuşan İzmir Skal Kulübü Genel Sekreteri Mine Güneş Kaya ise Lider Soyer’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda başlattığı dönüşüm projesi için teşekkür etti. Mine Güneş Kaya, 16-21 Ocak 2024 tarihleri ortasında İzmir’de yapılacak Milletlerarası Seyahat ve Turizmde Bilgi Teknolojileri Federasyonu’nun (IFITT) ENTER Kongresi iştirakçilerini aydınlatma çalışmasıyla orijinal görünüme kavuşan Kemeraltı’nda gece gezdireceklerini söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.