• Şehir Alanya
  • İnegöl Belediyesi Kentin İstihdamına Da İstikamet Veriyor
7 okunma

İnegöl Belediyesi Kentin İstihdamına Da İstikamet Veriyor

ABONE OL
11 Ocak 2024 12:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

İnegöl Belediyesi’nin iş arayan vatandaşlarla patronları buluşturduğu İstihdam ve Meslek Merkezi, 2023 yılında 655 kişinin istihdam edilmesine aracı oldu.

İnegöl Belediyesi’nde iş arayan vatandaşlar ve patronları buluşturabilmek ismine kurulan İstihdam ve Meslek Merkezi, hakikat işe gerçek insan kaynağı anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. 2 çalışanın vazife yaptığı İstihdam ve Meslek Merkezi iş arayan vatandaşların umudu olurken, işçi arayan firmalar için de yeterli bir rehber pozisyonunda. Kuruluşundan bu yana binlerce şahsa iş kapısı açan merkez, 2023 yılında da kentin istihdamına taraf verdi.

DOĞRU İŞE GERÇEK İNSAN KAYNAĞI

İstihdam ve Meslek Merkezi çalışmalarına ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, İnegöl’ün nüfusuyla ve iktisadıyla önemli yararların sağlandığı bereketli topraklar olduğuna dikkat çekti. Kentte işsizliğin yok denecek kadar az olduğunu kaydeden Lider Taban, “Aslında istihdam denildiği vakit eksi istihdamdan bahsedebileceğimiz bir yer İnegöl. Yalnızca bireylerin meslekleri ve yeteneklerine nazaran iş bulma konumları noktasında iş bulma konusunda problemler yaşandığını görüyoruz. Bu nedenle belediyemiz bünyesinde bir İstihdam Merkezi oluşturduk. Burada hedefimiz bireylerin bilgilerini toplayarak hakikat işe yanlışsız kişiyi yönlendirmek ve bu süreçte hem iş arayan vatandaşlarımıza hem de patrona yardımcı olmaktı. Geldiğimiz noktada ne kadar yanlışsız bir iş yaptığımızı da görmüş olduk. İstihdam Merkezimiz geride kalan yaklaşık 5 yılda binlerce vatandaşımıza iş imkanı sağladı” dedi.

FİRMALAR İÇİN EN ÂLÂ REHBER

İstihdam ve Meslek Merkezinin işçi arayan firmalar için kullanışlı bir rehber olduğuna da vurgu yapan Lider Taban, “Arkadaşlarımız firmalarımızı ziyaret ederek merkez hakkında bilgi veriyor. Bu sayede firmalarımız işçi açığı olduğunda İstihdam Merkezine bilgi verip orada kayıtlı bulunan şahıslardan aradıkları özellikte işçi varsa çabucak yönlendirme yapılıyor. İstihdam Merkezindeki arkadaşlarımız burada aracı durumunda yerini alıyor. Ben bu noktada bizlerle iş birliği yaparak kentimizin ve ülkemizin istihdamına katkı sağlayan firmalarımıza da teşekkür ediyorum. Her hafta onlarca işçi alımına aracılık ediyoruz” diye konuştu.

2023’TE YÜZLERCE BİREYE İŞ İMKANI SAĞLANDI

İstihdam ve Meslek Merkezi’nin 2023 yılı çalışmalarına ait dataları de paylaşan Lider Taban, “Merkezimize 2023 yılında 1198 kişi müracaatta bulundu. Bunlardan 655’i uygun bir işe yerleştirildi” açıklamalarında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.