• Şehir Alanya
  • Eğitim Yardımları 2. Taksitleri Öğrencilerin Hesabına Yatırıldı
8 okunma

Eğitim Yardımları 2. Taksitleri Öğrencilerin Hesabına Yatırıldı

ABONE OL
11 Ocak 2024 16:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

İnegöl Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik eğitim yardımlarının ikinci taksiti olan 1500 TL’lik ödemeler bugün bin öğrencinin hesabına yatırıldı.

İnegöl Belediyesi, 2023-24 eğitim öğretim yılında 1000 üniversite öğrencisine 1500’er TL’lik iki taksit biçiminde toplam 3000’er TL eğitim yardımı yapılacağını duyurmuştu. Müracaatların alınmasının akabinde Kasım ayında eğitim yardımlarının birinci taksitleri öğrencilerin hesaplarına yatırılmıştı. İkinci ve son taksitler ise bugün itibariyle 1000 öğrencinin hesaplarına yatırıldı. Toplamda 3 milyon TL eğitim yardımı öğrencilere ulaştırılmış oldu.

GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Eğitim yardımlarına ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, “Umuteli Derneğimiz ve Toplumsal Yardımlaşma Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla kentimizde gereksinim sahibi her bireye umut elini uzatıyoruz. Yalnızca gereksinim sahipleri değil, öğrencilerimiz de bizler için çok değerli. Birinci, orta ve lise seviyesinde öğrencilerimize kırtasiye çeki takviyeleri sağlarken, üniversite öğrencilerimize ise karınca kararınca harçlık takviyesi verebilmek ismine her yıl eğitim yardımları gerçekleştiriyoruz. Tabi burada yalnızca İnegöl Belediyesi’nin katkısı yok. Hayırseverlerimizin de takviyeleriyle bu çalışmalar yapılıyor. Ben hayır yapanlara çok teşekkür ediyorum. Bu yıl 1000 öğrencimize eğitim yardımı vereceğimizi daha önce duyurmuştuk. Bugün itibariyle öğrencilerimizin hesaplarına eğitim yardımlarının ikinci taksitleri yatmaya başladı. Birinci taksitleri de Kasım ayında yatırmıştık. Burada bin öğrencimize 2 taksit halinde toplam 3’er bin TL eğitim yardımı yapmış olduk. Kardeşlerimize bir nebze de olsa yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Gençlerimizi, öğrencilerimizi ben çok uygun anladığımızı tabir edebilirim. Yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.