• Şehir Alanya
  • Dubai’ye, Üst Üste Üçüncü Defa Tripadvisor Travellers’ Choice Mükafatı: Dünyanın 1 Numaralı Destinasyonu Tekrar Dubai!
7 okunma

Dubai’ye, Üst Üste Üçüncü Defa Tripadvisor Travellers’ Choice Mükafatı: Dünyanın 1 Numaralı Destinasyonu Tekrar Dubai!

ABONE OL
11 Ocak 2024 10:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Dubai, Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü sefer dünyanın bir numaralı destinasyonu seçilerek, bu başarıyı yakalayan ilk şehir olma unvanını da aldı.

  • Ödül, otel, restoran ve tecrübelere ait tüketici yorumlarının kalitesi ve ölçüsüne dayanıyor.
  • Bu üstün ödül, Dubai’nın global muvaffakiyetler zincirine eklenen son halka olurken, şehir daha evvel dünyanın taşınmak için en iyi şehri ve uzaktan çalışanlar için en iyi şehir seçilmişti.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, 11 Ocak 2024: Dubai, Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü defa dünyanın 1 numaralı destinasyonu seçildi. Böylelikle Dubai, bu inanılmaz başarıyı yakalayan ilk şehir olma unvanını da almış oldu.

Dubai’nın memleketler arası birinciliği, dünyanın önde gelen seyahat rehberi platformu Tripadvisor tarafından 2024 Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde açıklandı. Tripadvisor Travellers’ Choice mükafatı, seyahat severlerin milyonlarca Tripadvisor topluluğu üyesinin incelemelerine dayanarak seçiliyor. Mükafatlar, 1 Ekim 2022 ile 30 Eylül 2023 ortasındaki 12 aylık müddet boyunca her destinasyondaki otel, restoran ve tecrübe için alınan Tripadvisor yorumlarının ve puanlarının kalitesini ve ölçüsünü dikkate alıyor.

Elde edilen muvaffakiyet ile ilgili olarak konuşan Dubai İktisat ve Turizm Dairesi Genel Müdürü Helal Saeed Almarri “Dubai’nın Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü kere dünyanın bir numaralı destinasyonu seçilmesi, turizm bölümündeki kamu ve özel paydaşlarımızın ve ortaklarımızın inanılmaz gayretleri ve Dubai’nın vizyonuna verdikleri güçlü karşılık sayesinde mümkün oldu.” dedi.

Bu üstün ödül, Dubai’nın global muvaffakiyetler zincirine eklenen son halka olurken, şehir 2023 yılında, finansal hizmetler sağlayıcısı Remitly tarafından yapılan araştırmada “dünyanın taşınmak için en iyi şehri” ve emlak danışmanlığı şirketi Savills tarafından hazırlanan 2023 Yönetici Nomadik Endeksi birinci 20 listesinde “uzaktan çalışanlar için en iyi şehir” seçilmişti. Dubai ayrıyeten Euromonitor International’ın 2023 En İyi 100 Şehir Destinasyon Endeksi’nde dünyanın 2 numaralı şehir destinasyonu ve Japonya’daki Mori Memorial Vakfı Kent Stratejileri Enstitüsü tarafından yayınlanan Global Güç Şehri Endeksi’nde de birinci 10 şehir ortasında yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri ise dünyanın en büyük kullanıcı bilgi tabanı olan Numbeo’nun 2023 bulgularına nazaran dünyanın en inançlı ikinci ülkesi seçildi. Bu tanınırlık, Dubai’yı yüksek güvenlik standartları ile desteklenen ve seyahat severlerin gönül rahatlığıyla şehri ziyaret etmelerini sağlayan, eşsiz bir ömür biçimi sunan başkan global yaşanabilirlik merkezi olarak cazibesini güçlendiriyor.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlaması Kurumu CEO’su Issam Kazim ise alınan ödül ile ilgili olarak “Dünyanın dört bir yanından gelen seyahat severler, inançlı, kolay erişilebilir bir destinasyon arayışında. Ailelerden heyecan arayanlara, iş için seyahat edenlerden kültür kaşiflerine kadar her kesim Dubai’nın çeşitliliğini benimsedi. Dubai dünyanın diğer hiçbir yerinde bulunamayacak eşsiz tecrübeleri fark etmelerini sağladı. Tüketici talepleri ve trendler ilerledikçe, Tripadvisor ve öbür dijital platformlardan aldığımız geri bildirimlerle birlikte Dubai’ye gelen turistlerden direkt aldığımız geri bildirimlerle desteklenerek, şehrin sunumları ve hizmetleri üzerinde en yüksek standartları sürdürmek ve ziyaretçilere Dubai’de eşsiz bir tecrübe yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Şehrin canlılığının ve çeşitliliğinin bir göstergesi olan lüks ve uygun fiyatlı oteller ve restoranlar, çeşitli cazibe merkezleri ve Buyrukluğun mirasına hürmet gösteren kültürel alanlar Dubai’nin dünyanın favori destinasyonu olarak tekrar tekrar tanınması, ziyaretçileri de tekrar geri gelmesini sağlıyor. Dubai’nin eşsiz planı, turizmin genel ekonomik büyümeye de kıymetli bir katkı sağlamasına neden oldu.

Dubai’nin giriş kolaylığı inisiyatifleri, hava teması, global olarak tanınan mutfak sahnesi ve eşsiz ömür kalitesi, şehrin en üst düzeyde tercih edilen destinasyon olmasını sağlamlaştırdı. Dubai İktisat ve Turizm Departmanı tarafından yayınlanan en son bilgilere nazaran Dubai, 2023’ün Ocak ve Kasım ayları ortasında 15.37 milyon milletlerarası ziyaretçiyi ağırlarken, 2022’nin birebir periyoduna nazaran %20’lik bir artış yakaladı. Bu muvaffakiyet tıpkı vakitte Dubai’nin iş ve cümbüş için en üst üç küresel şehrinden biri olmanın yanı sıra ziyaret etmek, yaşamak ve çalışmak için en iyi şehri olma pozisyonunu daha da sağlamlaştırmayı amaçlayan Dubai Ekonomik Ajandası, D33’ün amaçlarıyla de uyuşuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.