• Şehir Alanya
  • Deü grupları malatya’da konteyner kenti ziyaret etti
6 okunma

Deü grupları malatya’da konteyner kenti ziyaret etti

ABONE OL
11 Ocak 2024 08:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük zelzele felaketinin yaralarını sarmayı sürdürüyor.

Bugüne kadar farklı ünitelerinden 2 binin üstündeki gönüllüsü ile zelzele bölgesindeki kentlere ulaşan DEÜ, ortaya koyduğu dayanışmayla Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar koordinesinde bir defa daha zelzeleden etkilenen kentleri ziyaret eden Üniversite mensupları, Malatya Teknokent Konteyner Kentte afetzede vatandaşlarla bir ortaya geldi. Çocukları da unutmayan DEÜ takımları, zelzeleden etkilenen çocukların yeni yıllarını kutlayarak, armağanlar dağıttı.

Yeni toplumsal sorumluluk ve takviye projelerini bölgeye ulaştıran DEÜ, bugüne kadar bölgeye 7 adet Taşınabilir İçme Suyu Arıtma Tesisi, Ortak Mutfak Ünitesi, sıhhat taramalarının gerçekleştiği hizmet üniteleri, barınma ve eğitim alanları, manevi danışmanlık hizmetleri, ekonomik hayatı canlandırma teşebbüsü olarak Çarşı Ömür Alanı Projesi, atık bertarafı, çocuklara yönelik bilim, çocuk ve sanat atölyeleri, sportif etkinlikler ile çok sayıda toplumsal proje kazandırmıştı.

Ziyareti kıymetlendiren Rektör Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, Kahramanmaraş sarsıntılarında üstlendiği tarihi sorumluluk ve oluşturduğu dayanışmayı sağlam temellere oturtmaya devam ettiğini kaydetti. Bugüne kadar 100’den fazla istekli grubun sarsıntı bölgesine ulaştığını ve takviye faaliyetlerinde bulunduğunu belirten Rektör Hotar, yeni gelişmelere vesile olmak, DEÜ’nün bölgedeki hizmet üslerini ziyaret etmek ve vatandaşlarla buluşmak için yine Malatya’ya geldiklerini açıkladı.

Hotar, “Araştırma Üniversitemiz bünyesindeki farklı fakültelerimizden istekli hocalarımız ve öğrencilerimizle yer aldığımız Malatya Teknokent Konteyner Kentte depremzede ailelerimizi hanelerinde ziyaret ettik; problemlerini dinledik. Devletimizin öncülüğünde dayanak faaliyetlerimizi aralıksız sürdürdüğümüz bölgede talepler doğrultusunda gereksinimlerin teminine yönelik çalışmalara çabucak başladık” dedi.

DEÜ’nün Adıyaman ziyaretine ait Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol, Adıyaman Belediye Lideri Süleyman Kılınç ve Adıyaman Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Ali Tosun da hislerini paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.