• Şehir Alanya
  • Büyükşehir hafta sonunda karla uğraşa hazır
8 okunma

Büyükşehir hafta sonunda karla uğraşa hazır

ABONE OL
11 Ocak 2024 09:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Büyükşehir’in takımları, hafta sonunda Kocaeli’ni tesiri altına alması beklenen kar yağışına karşı 650 işçi, 275 iş makinesi ve araçla uğraşa hazır.

İlimizde yüksek kısımlarda tesirini göstermeye başlayan kar yağışının kent genelinde hafta sonu aktifliğini arttıracağı iddia ediliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Karla Uğraş Grupları tarafından metrolojiden alınan hava iddia raporları uyarınca gerekli tüm tedbirler alınarak ihtiyaç duyulan tüm noktalarda yolların açık tutulması ve buzlanma olmaması için hazırlık yapıldı. İlimizde tesirini göstermesi beklenen kar yağışının yollarda buzlanma ve kapanmaya sebep olmaması için 650 işçi, 275 iş makinesi ve araçla tuzlama ve küreme çalışmaları yapılacak.

24 SAAT NÖBET

Büyükşehir’in Karla Çaba Grupları, 12 ilçe merkezi ve köy yollarında yol açma ve tuzlama çalışmaları yaparak ana arterler ve köy yollarını açık tutacak. Yolların kapanmaması, vatandaşların ulaşım noktasında sorun yaşamaması için 24 saat nöbette olacak Karla Uğraş Grupları; Kartepe Zirve Yolu, İzmit; Santral Rampası, Umuttepe, Miralay Mümtaz Caddesi, Bağçeşme, Arızlı, Gündoğdu, Radar Rampası, Kuruçeşme Toki Konutları, Başiskele; Aytepe Diriliş Kamp Yolu, Baraj yolu-Cami Düzü-Doğantepe-Serinlik İlişki Yolu üzere noktalar ve gereksinim duyulan tüm noktalarda yolların açık tutulması, buzlanma olmaması için çalışmalarını sürdürecek.

650 İŞÇİ 275 ARAÇ

İlimizde tesirini cumartesi günü göstermesi beklenen kar yağışında kent genelinde 275 iş makinesi ve araç ile 650 işçi vazifede olacak. Bıçaklı tuzlama aracı, grayder, kanal kazıyıcı yükleyici, vinç, ekskavatör üzere iş makineleriyle alanda olacak Karla Gayret Grupları, 30 bin ton buz çözücü tuz rezervine sahip. 18 adet tır alanda tuz nakli için çalışırken tuzlama ve kar küreme çalışmalarıyla yollar inançlı hale getirilecek.

KAR KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMASI

Gölcük; İcadiye-Mesruriye-Ayvazpınar-Hamidiye, İrşadiye-Eriklitepe, Sirretiye-Mahmudiye-Eskiferhadiye-Kampara, Karamürsel; Selimiye-Lütfiye-Sofular-Senaiye-Akçat-İnebeyli-Karaahmetli-Semetler-Çamdibi, Avcıköy-Tahtalı-Kadriye-Senaiye ortası ve Fulacık, Karapınar-Sünnibaba -Kavak-Oluklu-Çamçukur-Pazarköy, Gebze; GOSB Işıklar-Pelitli- Palgaz rampası-E.İst.Yolu, TEM Yanyol-Kirazpınar TOKİ-Emlak Konutları-TÜBİTAK Yolu, Şekerpınar Yan Yol-Mollafenari-Cumaköy-Kadıllı-Ovacık-Mudarlı-Tavşanlı-Demirciler-Köseler-Tepecik-Mermerciler OSB-E. İst. Yolu, Körfez; İlimtepe, Belen, Elmacık, Dereköy üzere güzergâhlar ve birçok farklı güzergâhta karla gayret için hazır bekleyecek gruplar, 24 saat süren iki vardiya ile kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak ulaşımda olumsuz bir durum yaşanmaması için vazife yapacak.

KÖYLERDE TRAKTÖR BIÇAKLARIYLA

Köylerde, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan traktör kar bıçaklarıyla yollarda kar küreme çalışması yapılıyor. Köy muhtarları koordinatörlüğünde 40 adet traktöre takılan traktör kar bıçaklarıyla köy yolları daima açık tutuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.