• Şehir Alanya
  • “Başkan Kanar ile Mustafakemalpaşa’da Teknolojik Atılım!”
11 okunma

“Başkan Kanar ile Mustafakemalpaşa’da Teknolojik Atılım!”

ABONE OL
11 Ocak 2024 09:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Gençlerin her an yanında olan Belediye Lideri Mehmet Kanar, Teknoloji ve İnovasyon Müdürlüğü ile gençleri teknolojiyle buluşturan projeleri hayata kazandırmaya devam ediyor.

1.927.289,89 TL Bütçe ile Mustafakemalpaşa’yı toplumsallaştırıp geliştiren Lider Kanar, Otizm Cafe projesi ile ilçede pürüzleri ortadan kaldıracağını vurguladı. Sevgide Hizmette Hudut Yok sloganıyla 142 yıllık belediye tarihine damga vuran hizmetleri hayata geçiren Lider Kanar, teknoloji ve inovasyon projeleriyle gençleri yeniliklerle buluşturuyor. Duvarsız Eğitim Modelini hayata geçiren Lider Kanar, Ormankadı Tabiat ve Fen Okulunu ilçeye kazandırarak, tabiat ile uyumlu yenilikçi uygulamaları hayata geçirdi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iştirakiyle hayata geçirilen projede; 5700 metrekarelik bir alan üzerine heyeti, 4 açık hava dersliği, 1 kapalı kıl çadır dersliği, 50 metrelik istikrar parkuru, kitap okuma alanları, tarım uygulama alanları, hayvan barınakları, solucan gübre üretim meskeni, kum ve kil havuzu, izcilik kamp alanı, 5 farklı marifet atölyesi, çamur havuzu, 2 kümes, 1 sera, zipline, meyvelik alan ile kompost alanı bulunuyor.

Teknoloji keşifleri ve çalışmalarıyla 198 öğrenciye Teknofest Gezisi düzenlediklerini açıklayan Lider Kanar, 7 Adet fuarın yanı sıra, çalıştay, lansman, toplantı, ulusal ve milletlerarası konferansa iştirak sağladıklarını açıkladı.

Gençlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini lisana getiren Lider Kanar, ‘’ Teknoloji ve inovasyon müdürlüğümüzü hayata geçirerek Mustafakemalpaşa’da teknolojik bir adım attık. Müdürlüğümüz bünyesinde hayata geçirdiğimiz hibe projelerle öğrencilerimize robot temin ediyor, pürüzleri aşarak ilerleyeceğimiz Otizm Cafe projemiz ile Mustafakemalpaşa’nın çehresini değiştiriyoruz. Bilhassa Z neslinin ağır ilgi odağı olan teknolojik projeleri ilçemize kazandırarak, gençlere ışık olmanın gururu içerisindeyiz. Her vakit dediğim üzere evvel gençler… Her şey onlar için.’’ Sözlerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.