• Şehir Alanya
  • Anaokulu öğrencilerinden EGEMM’e manalı ziyaret
23 okunma

Anaokulu öğrencilerinden EGEMM’e manalı ziyaret

ABONE OL
11 Ocak 2024 08:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Ege Üniversitesi Anaokulunda tahsil gören 6 yaş gurubu minikler, “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) bünyesinde faaliyet gösteren Ege Ajans’ı ve EÜ Televizyonunu ziyaret ettiler. EÜ İrtibat Fakültesi Dekanı ve EGEMM Merkez Müdürü Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, anaokulu öğrencilerinin manalı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti lisana getirirken minikleri medya merkezinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş ve 6 yaş kümesi öğretmenleri eşliğinde birinci olarak Ege Ajans’ı ziyaret eden Egeli minkler, burada Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve ajans çalışanları ile gazetecilik mesleği ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Merkez Müdürü Prof. Dr. Gültekin, “Dünya Çalışan Gazeteciler Günü hasebiyle bu manalı günde bizleri yalnız bırakmayan Anaokulu öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza, gazetecilik mesleğinin değerini anlattık. Onlar da anlattıklarımıza hayli ilgi gösterdiler. Tahminen de ortalarında geleceğin iletişimcileri bulunuyor. Miniklerin ziyaretinden ziyadesiyle keyifli olduk” diye konuştu.

EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş ise gayelerinin bu manalı günde çocuklara gazetecilik mesleğini tanıtmak olduğunu belirterek misafirperverliklerinden dolayı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve merkez çalışanlarına teşekkür etti. Ziyaret boyunca anaokulu öğrencileri Ege Üniversitesinin haber yayın organı Kalem Gazetesi’ni incelediler, fotoğraf makinesinin kullanımı hakkında bilgi alıp çekim tecrübesi yaşadılar. Ege Üniversitesi Televizyonu stüdyolarını da ziyaret eden minikler, buradaki ekipmanları inceleyip sunuculuk yaparak eğlendiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.