• Şehir Alanya
  • Trump Arka Gallery’de yeni stant: ‘Rüyaların Gündoğumu’, Stant Ocak ayı müddetince görülebilir.
7 okunma

Trump Arka Gallery’de yeni stant: ‘Rüyaların Gündoğumu’, Stant Ocak ayı müddetince görülebilir.

ABONE OL
2 Ocak 2024 08:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Sanatçı Ağıt Uğur Uludağ’ın gerçekle hayal ortasında gidip gelen bir seyahatin kapılarını araladığı ‘Rüyaların Gündoğumu’ isimli ferdî standı, Trump Arka Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi Ocak ayı müddetince görülebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Arka Gallery, sanatçı Ağıt Uğur Uludağın 8. ferdî fotoğraf sergisiRüyaların Gündoğumu’na Ocak ayı boyunca mesken sahipliği yapacak.

Sanatçı Ağıt Uğur Uludağın içsel seyahatinin bir yansıması niteliğinde olan eserler; sanat, düş ve gerçekliğin kesişim noktasında izleyicinin niyet hudutlarını zorluyor ve içsel bir diyalog başlatıyor.

Eserleriyle izleyicinin kendi iç dünyasını keşfetme ve manaya gayretine katkı sunmayı amaçladığını belirten sanatçı Ağıt Uğur Uludağ, “Modern dünyada bir tüketim objesi ve öznesi olan insanoğluna ‘Rüyaların Gündoğumu’, kendi içsel gün doğumlarına tanıklık etme ve katılma fırsatı sunuyor. Bu bağlamda, realistik romantizmin estetik zarafeti, sürrealizmin özgürlüğü ile buluşuyor. Bu eserler, teknik bir ihtimamla işlenmiş his yüklü bir dünya yaratmanın ötesinde, melankoli ve psikolojinin derinliklerine uzanan bir söz biçimidir” diyor.

“Modern çağın insanları yalnızlaştırıcı ve saldırgan yapısı karşısında toplumlar tahribata uğruyorlar” halinde konuşan Uludağ, kelamlarını şöyle sürdürüyor:

“İnsanoğlu kendi yarattığı trajediyi deneyimliyor. İnsanın tabiatından ne kadar uzaklaştığını anlaması ismine, mitolojik, sürreal ve romantik tesirdeki imgeler izleyiciye sunuluyor. Bu eserler, gerçek ve hayalin ortasında gidip gelen bir seyahatin kapılarını aralıyor”

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 31 Ocak tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.