• Şehir Alanya
  • Geleceğin fikir önderleri Teşebbüsçü Kâşif ile yetişecek
9 okunma

Geleceğin fikir önderleri Teşebbüsçü Kâşif ile yetişecek

ABONE OL
2 Ocak 2024 09:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Kuveyt Türk, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik geliştirdiği ülkemizin birinci online girişimcilik ve finansal okuryazarlık eğitim platformu Teşebbüsçü Kâşif’i, yeni yılla birlikte dijitalin yanı sıra fiziki ortama da taşıyor. Birinci etapta 34 okulda eğitim vermeyi hedefleyen Kuveyt Türk, Teşebbüsçü Kâşif ile geleceğin başarılı girişimcilerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Girişimciliğe yönelik toplumsal sorumluluk faaliyetlerini çeşitlendiren Kuveyt Türk, çocukları girişimcilik ve finansal okuryazarlık hususlarını eğlenerek öğrenmesine imkân tanıyan Teşebbüsçü Kâşif Platformu’nu yeni yılla birlikte dijitalin yanı sıra fiziki yerlere da taşıyacak. Proje kapsamında, birinci etapta 34 okulda eğitim verilecek.

Toplumdaki girişimcilik potansiyelinin çocukluk çağında desteklenerek daha verimli formda ortaya çıkabileceğine inanan Kuveyt Türk, bu gayeyle Lonca Girişimcilik Merkezi’nden mezun olan Fikir Değirmeni ile birlikte Türkiye’nin birinci online girişimcilik eğitim platformu olan Teşebbüsçü Kâşif’i 2022 yılında hayata geçirdi. İki yıl süren online eğitimlerin akabinde Kuveyt Türk, yeni yılla birlikte Teşebbüsçü Kâşif’i, online ortamın yanı sıra girişimcilik atölyeleriyle ve finansal okuryazarlık eğitimleriyle okullara da taşıyor. Çocukların yeteneklerini eğlenerek keşfedip üretmelerine ve geliştirmelerine katkı sağlayan platform, geleceğin başarılı girişimcilerini yetiştirmeyi hedefliyor.

“Teknolojiyi yalnızca tüketen değil, üreten ve yöneten bir kuşak oluşmasına katkı sağlıyoruz”

Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Teknolojiyi yalnızca tüketen değil üreten ve yöneten bir jenerasyonun oluşmasına katkı sağlamak hedefiyle projeler geliştiriyoruz. ‘Hayallerimizdeki geleceği değerlerimizle kodluyoruz’ diyerek 2018 yılında başlattığımız ‘1010 Kâşif Kodlama ve Robotik Eğitimi’nin kapsamını genişleterek 2023 yılında ‘Geleceğe Yazılım’ projesine dönüştürdük. Geleceğe Yazılım projemizle hem okullarımıza bilgisayar laboratuvarları kuruyor, hem robotik ve kodlama eğitimleri veriyor, hem de finansal okuryazarlık alanında bilgi ve tecrübemizi öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Gereksinimi olan çocukların eğitimine dayanak olmak için geliştirdiğimiz projelerden bir oburu de Teşebbüsçü Kâşif Platformu. 2022 yılında kurduğumuz Türkiye’nin birinci online girişimcilik eğitim platformu Teşebbüsçü Kâşif’i yeni aktiflik ve eğitimlerle geliştirerek bu yılla birlikte dijitalin yanı sıra fiziki ortamda da çocuklarla buluşturma kararı aldık. Birinci etapta okullarda eğitim gören çocuklarımıza girişimcilik ve finansal okuryazarlık hususlarında bilgi ve tecrübelerimizi oyunlaştırarak aktaracağız. Gelecek periyotta de gençlerimizin gelişimine takviye olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çocukların fikirlerinin ve hayallerinin hayat bulduğu Teşebbüsçü Kâşif Platformu’nda fikir geliştirme, iş geliştirme, yazılım, maker eğitimi üzere birçok alanda 7-14 yaş aralığındaki çocuklara eğitim veriliyor. Kukla ve hikayeleştirilmiş eğitimlerle çocukların kendi hayallerini hayata geçirdiği platform, eğlenceli müsabakalar ve girişimcilik odaklı canlı yayınlarla yeni tecrübeler elde etmesine imkan sağlıyor. Girişimcilik, bilim, teknoloji, sanat, oyun, toplumsal sorumluluk ve yemek üzere birbirinden farklı kategorilerde heyecanlı misyonlar çocukları bekliyor.

Platforma www.girisimcikasif.com adresinden ulaşılabiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.