• Şehir Alanya
  • Büyükşehir İzmirlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor
5 okunma

Büyükşehir İzmirlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor

ABONE OL
2 Ocak 2024 11:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği yazılımlar ve uygulamalarla İzmirlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı web ve taşınabilir takviyeli 2 Boyutlu Kent Rehberi ile Mezarlık Bilgi Sistemi arayüzlerinde yenileme ve sadeleştirme yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, taşınabilir uygulamalarla İzmirlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı web ve taşınabilir takviyeli 2 boyutlu kent rehberi ile Mezarlık Bilgi Sistemi arayüzlerinde yenileme ve sadeleştirme yaptı. 2 Boyutlu Kent Rehberinde kentle ilgili birçok bilgi başta olmak üzere, “Fen İşleri bugün ne yapıyor?” arama butonu üzere kısım de yer aldı. Mezarlık Bilgi Sistemi ile ise yurttaşların yakınlarına ilişkin mezar bilgilerine, fotoğraflarına ve pozisyonuna daha süratli bir biçimde ulaşabiliyor ve güncellenen kısa yol tahlili ile mezarlığın bulunduğu pozisyona en kısa yol bilgisi alınabiliyor.

2 Boyutlu Kent Rehberi ile bilgiye ulaşmak çok kolay
2 Boyutlu Kent Rehberi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığı Coğrafik Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Coğrafi Bilgi Sistemi Bilgi Tabanında (CBSVT)” depolanan, coğrafik bilgilerinin gerçek vakitli olarak sunumunu sağlayan bir yazılım. Rehber, istenilen bilgiye daha süratli ve kolay ulaşmak emeliyle; arayüz tasarımı yapılarak yenilendi ve sadeleştirildi. Web ve taşınabilir takviyeli 2 Boyutlu Kent Rehberi, kullanıcıların farklı sorgular ile adres, ada/parsel, pafta bilgilerinden, toplu ulaşım bilgilerine, sarsıntı toplanma alanları, nöbetçi eczaneler, taksi durakları üzere değerli yer datalarından, sıhhat, eğitim kültürel ve dini tesislerden, eczane, banka, kamu kurum ve kuruluşlarına kadar istenilen her bilgiye erişme imkânı veriyor. Kullanıcılar farklı harita ölçeklerinde imaj katmanları ve farklı yıllara ilişkin hava fotoğraflarına ulaşılabiliyor. “Fen işleri bugün ne yapıyor?” arama butonu ile kent içinde yapılan çalışmalar takip edilebiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesine ilişkin bölgesel otoparklar üzere yeni datalar de takip ediliyor. Ayrıyeten 360 derece sokak görünümü ile kent, 3 boyutlu (panoramik) olarak görüntülenebiliyor.

Sürekli güncellenen, Kent Rehberine https://kentrehberi.izmir.bel.tr/izmirkentrehberi adresinden ulaşılabilir.

Mezarlık Bilgi Sistemi ile süratli sorgulama
Mezarlık Bilgi Sistemi pozisyona dayalı bilgilerin veri tabanında toplanarak, mezarlıklara ilişkin sayısal haritaların oluşturulmasına, defin bilgilerinin sorgulanma ve tahlil edilmesine imkan sağlayan bir sistem. Web ve taşınabilir takviyesi bulunan sistemin, arayüz tasarımı yenilendi. Vatandaşların yakınlarına ilişkin mezar bilgilerine, fotoğraflarına ve pozisyonuna daha süratli bir biçimde ulaşabiliyor ve güncellenen kısa yol tahlili ile mezarlığın bulunduğu pozisyona en kısa yol bilgisi alınabiliyor. Kullanıcı dostu orta yüzü ile dikkat çeken Mezarlık Bilgi Sistemi ile yakınlarını kaybeden vatandaşlar, defin süreçleri menüsünden yapılması gerekenlerle ilgili bilgi alabiliyor.

Mezarlık Bilgi Sistemi’ne https://cbs.izmir.bel.tr/CbsUygulamalar/MezarlikBilgiSistemi adresinden ulaşılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.