• Şehir Alanya
  • Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi 12 Yaş Altı ve Okul Kümelerine Fiyatsız
5 okunma

Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi 12 Yaş Altı ve Okul Kümelerine Fiyatsız

ABONE OL
1 Ocak 2024 09:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olarak 29 Ekim’de ziyarete açılan Türkiye İş Bankası Fotoğraf Heykel Müzesi, 1940’lı yıllardan itibaren biriktirilen Türkiye İş Bankası Sanat Yapıtları Koleksiyonu’na konut sahipliği yapıyor. Açıldığı günden itibaren sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Müze, 2 ayda 40 bini aşkın ziyaretçi ağırladı.

12 yaş altı çocuklar, öğretmenleri eşliğinde Müze’yi ziyaret edecek okul kümeleri, Maximiles Black ve Privia Black kart sahipleri, İş Bankası çalışan ve emeklileri ile beraberlerindeki aile bireyleri ve iştirak çalışanlarına fiyatsız hizmet verecek olan müzenin giriş fiyatı 2 Ocak’tan itibaren yetişkin ziyaretçiler için 50 TL, öğrenci ve 65 yaş üstü ziyaretçiler içinse 20 TL olarak belirlendi.

ICOM (Uluslararası Müzeler Konseyi) üyeleri, kültür-sanat kuruluşu çalışanları, gazeteciler, gaziler, şehit ve gazilerin aileleri, engelliler ve refakatçilerinin de fiyatsız ziyaret edebileceği müzenin uluslararası ziyaretçiler için yetişkin biletleri 100 TL, öğrenci ve 65 yaş üzeri biletleri ise 40 TL.

Biletler müze girişindeki gişede ve Biletix üzerinden satışa sunulmuş olup ziyaretle ilgili ayrıntılı bilgiye issanat.com.tr üzerinden ulaşılabilmektedir.

1 Ocak, Ramazan ve Kurban Bayramlarının birinci günleri ile Pazartesi günleri kapalı olan müzenin kış devri ziyaret saatleri hafta içi günlerde 10.00 – 19.00 (son ziyaretçi kabulü 18.30), hafta sonu ise 12.00 – 19.00 (son ziyaretçi kabulü 18.30) olarak düzenlendi.

Osman Hamdi Bey’den Şeker Ahmet Paşa’ya, Hoca Ali Rıza’dan İbrahim Çallı’ya pek çok sanatkarın 2.700 civarında yapıtının bulunduğu Türkiye İş Bankası Sanat Yapıtları Koleksiyonu, ülkemizin en geniş ve en varlıklı özel koleksiyonlarından biri olarak biliniyor. Koleksiyonda özel bir seçkiye konut sahipliği yapan Fotoğraf Heykel Müzesi içerisinde 4 ve 5’inci katlarda kalıcı stant “Türk Fotoğrafını İzlemek”, 2 ve 3’üncü katlarda ise müddetli stant “İstanbul’un Resmi” yer alıyor.

Feyhaman Duran ve İbrahim Çallı’nın Atatürk portreleriyle izleyiciyi karşılayan kalıcı stantta, 19. yüzyıl sonu-20. yüzyıl başı Türk fotoğraf sanatının öncü ressamlarının, Çallı jenerasyonunun, Anadolu esinlenmelerinin ve d Kümesi sanatkarlarının nadide yapıtları yer alıyor.

Süreli Stant “İstanbul’un Resmi”nde ise Türkiye İş Bankası Sanat Yapıtları Koleksiyonu’nda yer alan İstanbul peyzajlarından bir seçki sunuluyor. Anadolu ve Avrupa yakasından 350’ye yakın İstanbul tablosunun yer aldığı standa şiirler eşlik ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.