• Şehir Alanya
  • Konya Büyükşehir Mevlana Memleketler arası Judo Çalışma Kampı’na Konut Sahipliği Yapıyor
5 okunma

Konya Büyükşehir Mevlana Memleketler arası Judo Çalışma Kampı’na Konut Sahipliği Yapıyor

ABONE OL
1 Ocak 2024 11:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Konya Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Rusya, Yunanistan, Çeçenistan, Kırgızistan, Ürdün, Özbekistan ve Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde gelen ulusal atletleri, “Mevlana Memleketler arası Judo Çalışma Kampı”nda ağırlıyor. Yaklaşık 350 atletin iştirak sağladığı kamp 3 Ocak’ta sona erecek.


Konya Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde gerçekleştirilen “Mevlana Memleketler arası Judo Çalışma Kampı”, dünyanın 10 farklı ülkesinden ulusal atletleri Konya’da bir ortaya getiriyor.

Konya Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kampa katılan Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz, Konya’da hem ulusal hem de milletlerarası çok pahalı tertiplerin yapıldığını söyledi.

Huysuz, kampa yaklaşık 350 atletin katıldığını, hoş bir çalışma ortamı olduğunu belirterek, “Ülkemizin altyapısında oluşan gelişmenin memleketler arası topluluktaki tesiri de burada göz önünde. Konya’mız Türk judosuna büyük hizmetler etti, büyük sportmenler kazandırdı. Portekiz’de düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ulusal atlet Sinem Oruç kızımız Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ve bu ilin sportmeni. Öbür ülkelerden gelen iştirakçiler, Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Memleketler arası Judo Çalışma Kampı’nda 5 gün birlikte kamp yapacak. Bu da hem Türk judosuna hem de Avrupa ülkelerine büyük katkı sağlayacak. Bu kapsamda bu aktiflikte emeği geçen antrenörlerimize, idarecilerimize, yöneticilerimize ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Zira nitekim ülkemiz ismine çok hoş bir organizasyon” değerlendirmesinde bulundu.

“KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TÜRK SPORUNA HOŞ ATLETLER YETİŞTİRDİ”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tertiple en ince detayına kadar ilgilendiğini vurgulayan Huysuz, şunları kaydetti:
“Konya Büyükşehir Belediyemiz bilhassa bu tertibin her kademesinde var. Hem altyapıdan yetiştirdiği atletler manasında hem tesis manasında, öbür bahislerde Konya Büyükşehir Belediyemiz nitekim bize büyük bir yol açtı. Biz de onu federasyon olarak destekliyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi zati Türk sporuna hoş sportmenler yetiştirdi. Yalnızca judo olarak değil, tekvando, güreş ve öteki branşlarda da bunu sağladı. Spora da nitekim büyük yatırımlar yapıyor. Bunun da karşılığında karşılıklı olarak hoş işler yaptığımızı düşünüyorum. Gördüğünüz bu atmosfer de Konya Büyükşehir Belediye Liderimizin, yöneticilerin, antrenörlerin, vilayet temsilcilerinin, bu ilin emeğidir.”

SPORCULAR HEM TOPLUMSALLAŞIYOR HEM DE İDMAN YAPIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Judo antrenörü Şeyda Aydoğan da kampın çok verimli ve problemsiz ilerlediğini söz ederek, “Önümüzdeki Ümitler Türkiye Şampiyonası, Gençler Türkiye Şampiyonası ve ardından Ulusal Takım’a katılan atletlerimizin da çaba edeceği Avrupa ve Dünya Şampiyonları hazırlıkları için bu kampı yapıyoruz. 15 kentimizden de Ulusal Ekip seviyesindeki tüm atletlerimiz burada, onları da davet etmiştik. Türk Ulusal Ekibi ismine ve Konya’daki Ulusal Kadro ismine yarışmış atletlerimizin hepsi burada. Hoş bir ortak çalışma kampı olacağını düşünüyoruz. Farklı ülkelerden gelen atlet kardeşlerimizle hem toplumsallaşma hem de onların çalışma sistemini öğrenmek ismine hoş bir kamp oluyor” dedi.

“HAYALİM OLİMPİYAT MADALYASI ALMAK”

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü sportmeni Sinem Oruç ise 9 yıldır judo yaptığını aktararak, “Avrupa ve Dünya şampiyonluklarım var. Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) ikinci oldum. Hayalim olimpiyat madalyası almak. 2028 Olimpiyatları’na hem kadro olarak hem de ferdi olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Dayanakları için bu imkanları bize verdikleri için hem Konya Büyükşehir Belediye Liderimiz Uğur İbrahim Altay’a hem kulübümüzün liderine çok teşekkür ederiz. Hoş bir kamp oluyor, bu türlü devam eder inşallah” diye konuştu.

Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Rusya, Yunanistan, Çeçenistan, Kırgızistan, Ürdün, Özbekistan ve Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden gelen ulusal sportmenler da kamp tertibini çok beğendiklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yaklaşık 350 atletin iştirakiyle başlayan kamp, 3 Ocak’ta sona erecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.