• Şehir Alanya
  • Karşıyaka’da ağaç varlığı süratle artmaya devam ediyor
6 okunma

Karşıyaka’da ağaç varlığı süratle artmaya devam ediyor

ABONE OL
1 Ocak 2024 02:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Karşıyaka Belediyesi, kent içindeki ağaç ve yeşil alan varlıklarını artıracak çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor.

Küresel iklim krizinin tesirlerine karşı demokratik toplum örgütlerinin ve gönüllülerin takviyeleriyle uğraş eden Karşıyaka Belediyesi 5 yıl dolmadan 100 bin ağaç maksadını aştı. TEMA’nın takviyeleriyle cumhuriyetin 100. yılı anısına da 100 istekli 100 fidanı toprakla buluşturdu.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Hepimizin ortak maksadı sürdürülebilir bir hayata kavuşmak. Bilhassa kent merkezlerinde, yapılaşmanın ağır olduğu bölgelerde en büyük muhtaçlığımız sağlıklı ağaç varlığını barındıran yeşil alanlar” diye konuştu.

Karşıyaka Belediyesi daha sürdürülebilir bir hayat oluşturmak ve kent hayatını tabiat ile buluşturmak için çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor. Karşıyaka’nın mümkün olan tüm alanlarını park ve yeşil alan olarak düzenleyen Karşıyaka Belediyesi ağaç varlığını artırmak için de demokratik toplum örgütleri ve gönüllülerin dayanaklarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın 5 yılda 100 bin ağaç maksadı yapılan bu çalışmalarla mühlet dolmadan gerçekleştirildi. Sayısı 394’e ulaştırılan park ve 13 ağaçlandırma alanında yurttaşların iştirakiyle bölgenin iklimine uygun fidanlar dikilirken, 231 bin 905 metrekare alana kurulan Karşıyaka Kent Ormanı’nda da sağlıklılaştırma çalışmalarına aralıksız devam ediliyor. TEMA’nın dayanaklarıyla Cumhuriyetin 100. yılı anısına ‘100 istekli 100 fidan’ projesi de TEMA İzmir Vilayet Temsilcisi Özcan Gökoğlu ve gönüllülerin iştirakiyle gerçekleştirildi. Proje kapsamında 50 fıstık çamı ve 50 meşe fidanı Mustafa Kemal Mahallesi 1. kısım ağaçlandırma alanında dikildi.

“EN KIYMETLİ MİRAS SAĞLIKLI BİR DOĞA”
Karşıyaka’da kent hayatını tabiatla zenginleştirmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Hepimizin ortak amacı sürdürülebilir bir hayata kavuşmak. Bilhassa kent merkezlerinde, yapılaşmanın ağır olduğu bölgelerde en büyük gereksinimimiz sağlıklı ağaç varlığını barındıran yeşil alanlar. Karşıyaka’mızda yurttaşlarımızı tabiatla buluşturmak, nefes alacakları alanlar oluşturmak için ağır halde çalışıyoruz. Vazifeye birinci geldiğimizde kendimize bir gaye koyduk; bu kente 5 yılda 100 bin ağaç kazandıracağız dedik. Mühlet tamamlanmadan bu sayıyı aştık. Sayısını 394’e ulaştırdığımız park alanlarımızda, 13 ağaçlandırma alanımızda, ağaç dikilmeye elverişli tüm yeşil alanlarda gönüllülerimizin ve demokratik toplum örgütlerinin takviyeleriyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Genç jenerasyonlar bırakacağımız en kıymetli miras sağlıklı bir tabiat. Bunun için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bu amacımıza ulaşmamıza dayanak olan tüm yurttaşlarımıza, STK’lara ve özveri ile çalışan çalışanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.