• Şehir Alanya
  • Sporda, sıhhatte, eğitimde Büyükşehir sizinle
7 okunma

Sporda, sıhhatte, eğitimde Büyükşehir sizinle

ABONE OL
31 Aralık 2023 19:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Bayan, aile ve çocuklara yönelik hizmetler sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 2023 yılı içerisinde spordan, sıhhate, eğitimden danışmanlığa, kadar çok sayıda toplumsal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdi. Bu kapsamda bayanlara 668 Bin 843 hizmet verilirken, çocuklara ise 50 bin 223 hizmet sağlandı.

KADIN HİZMETLERİ

Yoğun iş hayatı ve mesken işleri ile meşgul olan bayanlarımızın hayat marifetlerinin arttırılması ve ailelerin hayat kalitesini yükseltmek hedefiyle önleyici ve destekleyici faaliyetlerle çalışmalar yürütüldü. Anne Kent Sağlıklı Ömür Projesi vilayet genelinde bulunan Anne Kent Merkezlerinde bayanların idarede temsili, kentin ekonomik, toplumsal ve kültürel yaşama daha faal iştiraki gayesiyle fizikî aktivite (step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı hayat yürüyüşleri, obezite ile çaba programı ve ileri yaş egzersizleri) üzere işlerde hizmet sayısı 15 bin 124 iken, sıhhat alanında 1.701 fizyoterapi hizmeti ve 14 bin 958 sağlıklı beslenme ve diyetisyen takviyesi sunuldu. 2023 yılı içerisinde toplumsal ve kültürel etkinlikler de ise 38 bin 981 hizmet sunuldu.

AİLE HİZMETLERİ

Ailem Kocaeli projesi ile milli-manevi kıymetlerimiz doğrultusunda, toplumsal gelişimi, aile olma/aile kalabilme süreçlerini destekleyen, bayan, aile ve çocuk temelli çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda bireylerin, fizikî, ruhsal, toplumsal istikametten sağlıklı gelişimlerine dayanak olmak, toplumsal iştiraki ve farkındalığı arttırmak maksadıyla eğitim, seminer ve söyleşiler düzenleniyor. Danışmanlık hizmetleriyle kişisel yetişkin danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı ve sağlıklı beslenme danışmanlığı yer alıyor. Eğitim hizmetleri bünyesinde 1 bin 267 şahsa Memnun Kent Okulları başlığı ile Keyifli Ebeveynler Okulu, Keyifli Çocuklar Okulu, Keyifli Evlilikler Okulu ve Aile Atölyeleri düzenlendi. Ayrıyeten Sağlıklı Ömür Okulunda “Nefes Teknikleri ve Bayan Biyolojisi” eğitimlerinden 855 kişi faydalandı.

ÇOCUK HİZMETLERİ

Çocuk hizmetleri kapsamında ise; okul öncesi eğitim sınıfları, çocuk gelişim atölyeleri, çocuk oyun alanları, eğlenceli atletizm, at biniş eğitimi, çocuk zumbası ve eğitim hizmetleri üzere birçok hizmet sunuluyor. 4-6 yaş ortası çocukların eğitimine katkı sağlayan okul öncesi eğitim sınıfları ve anne yanı sınıflarımızda 13 bin 539 hizmet sayısına ulaşılmışken, at biniş eğitimlerimizden bin 637 çocuk faydalandı. Çocuk gelişim atölyeleri kapsamında çocuk zumbası, hareketli hayaller atölyesi, drama atölyesi, at biniş eğitimleri, minik kâşifler atölyesi, minik eller atölyesi, mental aritmetik, düşümde drama ve eğlenceli sayılar atölyeleri ile çok farklı mevzularda çocukların bilgi, marifet ve duygusal gelişimlerine katkı verecek etkinlikler düzenlenmiştir. Bunların yanı sıra Ailemle birlikte çocuk aktiflikleri üzere birçok faaliyet düzenlendi.

ÇOK YAKINDA HİZMETTE; LOKOMOTİF ÇOCUK KÖYÜ

3-6 yaş ortası çocukların fizikî, zihinsel ve toplumsal gelişimine katkı sağlamak amacı ile yola başlayan Lokomotif Çocuk Köyü’nde tabiattan bilime, sanattan spora, gastronomiden psiko-sosyal etkinliklere kadar farklı atölyeler yer alacak. Doğu Kışla Parkı içinde projelendirilen Lokomotif Çocuk Köyünde, “Mutlu Kent Keyifli Çocuk” sloganı ile çocuklar, özgürce kendilerini ve hayatı keşfedebilecek. “Çocuk büyür anıları kalır” çocukların anılarında yer almak için özgün fikir ve hudut tanımaz hayallerle dolu olacak olan Lokomotif Çocuk Köyü çok yakında hizmete başlayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bayan, aile ve çocuklara yönelik sunulan hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 0 262 318 27 25 numaralı telefonu arayabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.