10 okunma

Samsung Knox ile bilgiler müdafaa altında

ABONE OL
31 Aralık 2023 20:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Samsung Electronics, akıllı telefonlardan TV’lere ve mesken aletlerine kadar değişen ilişkili aygıt ekosisteminde tüketicilerinin güvenliğini, üst seviye güvenlik platformu Knox ile sağlıyor. Knox Platformu, dünya genelinde güvenlik kurumları ve kritik kesimler tarafından belirlenen sıkı güvenlik ihtiyaçlarını muvaffakiyetle karşılayarak, kullanıcılara muteber bir tecrübe sunuyor.

Dünya genelinde 20.000’den fazla işletme, taşınabilir aygıtlarını itimat altına almak ve yönetmek için Knox’a güveniyor. Knox Platformu, dünya genelinde güvenlik kurumları ve kritik kesimler tarafından belirlenen sıkı güvenlik ihtiyaçlarını muvaffakiyetle karşılayarak, kuruluşlara sağlam bir taşınabilir güvenlik tahlili sunuyor. Gartner’ın “Mobil İşletim Sistemleri ve Aygıt Güvenliği: Platformların Karşılaştırılması” başlıklı raporunda, Knox platformu 30 üzerinden 27 puan ile “güçlü” derecesi aldı. Knox platformu ayrıyeten rapordaki Tüm Kurumsal Yönetilen Güvenlik kategorilerinde de “güçlü” dereceler aldı.

Samsung’un inançlı ekosistemi yeni inovasyonlarda daha da büyüyor

Samsung Electronics, birden fazla aygıtın birbirine bağlandığı ve bilgi paylaştığı günümüzün hiper bağlanabilirlik çağında, güvenlikten asla ödün vermiyor. Daha fazla kullanıcıyı her zamankinden daha inançta tutmak için çalışan Samsung, yakın vakitte San Francisco’da düzenlediği Samsung Developer Conference’ta eser ve hizmet ekosistemi genelinde birçok güvenlik inovasyonu tanıttı. Bu yenilikler, yedeklenen ve geri yüklenen Samsung Cloud dataları için geçiş anahtarlarını, uçtan uca şifreleme özelliklerini, Samsung Knox Matrix güncellemelerini ve Samsung Knox Vault’un daha geniş aygıt ekosistemine genişletilmesini içeriyor.

One UI 6’nın Galaxy aygıtlarında piyasaya sürülmesi ve Samsung Knox Matrixgüncellemesi, Samsung’un bağlı aygıtların bir ekosistem içinde birbirleriyle inançla irtibat kurabildiği bir gelecek vizyonunu daha da ileriye taşıdı. Knox Matrix, güvenlikten ödün vermeden, birden fazla aygıt ortasında geçiş anahtarları paylaşımının uygun bir tekniğini sağlayarak, şifreler konusunda ihtilal niteliğinde bir adım atıyor.

Geleceğin aygıt ekosistemlerini inançta tutacak inovasyonların yanında, Samsung, en güçlü güvenlik tahlillerini bugün kullanımda olan daha fazla aygıtla entegre ediyor. Samsung Knox Vault, yalnızca en üst segment aygıtlarında değil, geniş eser gamındaki birçok modelinde de sunularak daha fazla kullanıcıyı inançta tutuyor, kullanıcılara aygıtlarını inançla kullanabilmeleri için daha fazla seçenek sunuyor. Knox Vault, PIN kodları, parolalar ve desenler üzere kilit ekranı bilgileri de dahil olmak üzere, bir aygıttaki en hassas dataların korunmasını, sistemin ana işlemcisinden ve belleğinden fizikî olarak izole edilmiş inançlı bir kullanım ortamı sağlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.