• Şehir Alanya
  • Bach’tan Itrî’ye uzanan unutulmaz bir müzik seyahati yaşanacak: Derinden gelen sesler, Şerefiye Sarnıcı’nda başlıyor
6 okunma

Bach’tan Itrî’ye uzanan unutulmaz bir müzik seyahati yaşanacak: Derinden gelen sesler, Şerefiye Sarnıcı’nda başlıyor

ABONE OL
31 Aralık 2023 18:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından düzenlenen “Derinden Gelen Sesler” konser serisi, Night Shift aktiflikleri kapsamında Şerefiye Sarnıcı’nın mistik atmosferinde müzikseverleri Bach’tan Itrî’ye uzanan unutulmaz bir seyahate çıkaracak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ Night Shift aktiflikleri kapsamında müzikseverleri büyüleyici tecrübelerle buluşturmaya devam ediyor. Daha evvel Yerebatan Sarnıcı’nda gerçekleşen ve sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği “Derinden Gelen Sesler” serisinin yeni durağı Şerefiye Sarnıcı olacak. Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan Bach ve Itrî’yi birebir sahnede buluşturan konser serisinde iki büyük müzik dehasının yapıtları bu eşsiz tarihî yapının sütunlarının ortasında yankılanacak. İlki 23 Ocak 2024‘te gerçekleşecek olan aktiflik ocak, şubat ve mart aylarında müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.

Etkinlikte Bach ve Itrî’nin yapıtlarının yanı sıra, sanatkarların ömürlerine dair aktarılacak ayrıntılarla izleyicilere unutulmaz bir bakış açısı sunulacak. Müziğin hudutları aşan manevi gücü ve farklı medeniyetlerden gelen insanların birbirlerini anlayabilecekleri yegâne lisan olduğu gerçeği bir sefer daha vurgulanacak.

Ensemble Orient – Occident İstanbul orkestrasının yürütücülüğünde; Hakan Dedeler (Tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (Ney), Nurullah Ejder (Kanun), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (Soprano), Gülşah Erol (Viyolonsel), Hande Lider (Piyano) ve Serhan Bali’nin (Anlatıcı, Bariton) özel seçkisi, tarihin derinliklerinden gelen sese kulak verecek.

Farklı medeniyetlerin buluştuğu bu atmosferi deneyimlemek isteyenler aktiflik biletlerini Passo üzerinden satın alabilirler.

Bach ve Itrî Hakkında:

Buhurizade Mustafa Itri, 1640-1711 yılları ortasında ömrünü sürdürdü. 1685 yılında doğan Johann Sebastian Bach ise 1750 yılında hayata veda etti. Bu iki büyük insan, yirmi beş yıllık mühlet zarfında iki farklı medeniyetin kültür kutupları olarak dünyamızı ortaklaşa şereflendirdiler.

Takvim

23 Ocak 2024 Salı

24 Ocak 2024 Çarşamba

20 Şubat 2024 Salı

21 Şubat 2024 Çarşamba

26 Şubat 2024 Pazartesi

27 Şubat 2024 Salı

12 Mart 2024 Salı

13 Mart 2024 Çarşamba

19 Mart 2024 Salı

20 Mart 2024 Çarşamba

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.