9 okunma

4 bin 209 sokak hayvanı sıcak yuvaya kavuştu

ABONE OL
31 Aralık 2023 19:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabası, Gebze Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Taşınabilir Kısırlaştırma Aracı ile sokak hayvanlarına hizmet verdi. Kaza ve öteki sebeplerle merkezlere getirilen 10 bin 17 sokak hayvanına çeşitli tedaviler uygulanırken, 4 bin 209 sokak hayvanı (kedi-köpek) sahiplendirildi.

14 BİN 940 SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI
Sağlık ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Kandıra yolu üzerindeki Patilik Keyifli Sokak Hayvanları Kasabası, 2023 yılında haftanın 7 günü hizmet vermeye devam etti. Hayvanlar için her türlü imkânın sağlandığı merkezde 10 bin 615 köpek, 4 bin 325 kedi kısırlaştırıldı. Yetkililer, kısırlaştırma ameliyatı sırasında tüm bakımların yapıldığını bilhassa kuduz aşısı, dış parazit (pire, kene vb), iç parazit (kurt, kist vb) tedavilerin uygulandığı belirtti. Ayrıyeten ameliyat sırasında numaralı kulak küpesi takılıyor. Patilik Keyifli Sokak Hayvanları Kasabasında konuk edilen sokak hayvanı güzelleştikten sonra alındığı yere geri bırakılıyor. Yetkililer kulağında küpesi olmayan yahut saldırgan bir köpek görüldüğünde çabucak ilçe belediyesinin aranması gerektiğini belirtiyor.

4 BİN 209 HAYVANA SICAK YUVA
2023 yılında Patilik Keyifli Sokak Hayvanları Kasabası, Gebze Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ve Taşınabilir Kısırlaştırma Aracı sokak hayvanlarına hizmet verdi. Kaza ve öbür sebeplerle merkezlere getirilen 10 bin 17 sokak hayvanına çeşitli tedaviler uygulanırken 4 bin 209 (kedi- köpek) sokak hayvanı sahiplendirildi. Sokak hayvanlarının trafik kazalarından iç-dış parazit uygulamalarına, üst teneffüs yolu enfeksiyonlarından viral enfeksiyonlara kadar tedavisi sağlandı.

PATİLİK MEMNUN SOKAK HAYVANLARI KASABASI

Sokak Hayvanlarına yönelik birçok proje geliştiren Büyükşehir Belediyesi, Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabası Projesiyle minik dostların tüm bakımlarını üstleniyor. Merkezde kanserden en ufak hastalıklara kadar tüm bakımları yapan Büyükşehir grupları sokak hayvanları konusunda Türkiye’ye öncü olurken merkezleri yıl uzunluğu 8 bin 914 vatandaş ziyaret etti.

STK VE HAYVANSEVERLERE MAMA DESTEĞİ

Sokakta yaşayan küçük dostlarımıza yönelik her türlü hizmeti vermeye devam eden Büyükşehir Belediyesi soğuk havanın kendini hissettirmesi ve kar yağışı ile birlikte kendilerini sıkıntı günler bekleyen sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı oluyor. Bu kapsamda Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı gruplarınca ilçe belediyelere 16 bin 785 kg kedi maması, 27 bin 555 kg köpek maması ve 8 bin 145 kg yavru köpek maması, toplamda 52 bin 485 kg mama dağıtıldı. Kentin dört bir yanındaki hayvanseverlere de 106 bin 500 kg kedi, köpek ve yavru maması dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıyeten 2023 yılında kırsal alanda 1 araç, 2 işçi ile 55 noktada da 4 bin 125 kg mama kullanılarak besleme çalışmaları yapıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.