• Şehir Alanya
  • 2024’ün birinci ayına kültür ve sanatla başlangıç
13 okunma

2024’ün birinci ayına kültür ve sanatla başlangıç

ABONE OL
31 Aralık 2023 19:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Çankaya Belediyesinin kültür-sanat merkezleri, yılın birinci ayında yeniden birbirinden farklı etkinliklere mesken sahipliği yapacak. Uğur Mumcu’nun katledildiği 24 Ocak’ta başlayıp Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledildiği 31 Ocak’a sürecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası çeşitli etkinliklerle Başkentlileri bir ortaya getirecek.

Sanatçılar Orhan Aydın, Levent Üzümcü, Dengin Ceyhan ve Gülcan Altan’ın yer aldığı şiirli, müzikli şov “Yaşasın Cumhuriyet” 18 Ocak’ta Yaşar Kemal Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Çankaya Belediyesi 2024’ün birinci ayında da çeşitli kültür-sanat etkinliklerini Başkentlilerle buluşturacak. 4 Ocak’ta Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde kurgusal bir olayı üç boyutlu canlandıran Diorama Standı ile başlayacak etkinlikler, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (DTÇSM) 6 Ocak’ta, birincisi ‘‘Buluşmalar’’, ikincisi ‘‘Müdahil’’ ismiyle kurgulanan 5 Sanatçı 5 Sergi”nin üçüncüsü ise bu yıl ‘‘Kendine Not!’’ ismiyle sanatseverlerle buluşacak. Kendine Not; Güzelin ve Berbatın Ötesinde, Altta Kalanın Canı Çıksın, Sessiz Senfoni, Katı Olan Her Şey Eriyor, Durgu başlıklı 5 farklı stant, tüm galerilerde 4 Şubat’a kadar açık olacak.

JAPON SİNEMALARI 18’İNCİ KERE ÇANKAYA’DA

Japon Sinemaları Şenliği de bu yıl 18’inci sefer sinemaseverlerle buluşacak. Japon sinemasının 6 sinemasının gösterimde olacağı şenlik 11-14 Ocak tarihleri ortasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek. Şeyh Bedreddin Destanı ise 17 Ocak saat 20.00’de sahnelenecek. Müzikal formda sahnelenecek oyunun yer fişleri 12 Ocak’tan itibaren DTÇSM’den temin edilebilecek.

YAŞASIN CUMHURİYET MÜZİKLİ GÖSTERİ

Sanatçılar Orhan Aydın, Levent Üzümcü, Dengin Ceyhan ve Gülcan Altan’ın yer aldığı “Yaşasın Cumhuriyet” şiirli, müzikli şov 18 Ocak’ta Yaşar Kemal Kültür Merkezinde sahnelenecek. Yer fişleri, 15 Ocak’tan itibaren Yaşar Kemal Kültür Merkezinden alınabilecek.

31. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI

Uğur Mumcu’nun katledildiği 24 Ocak’ta başlayıp Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledildiği 31 Ocak’a sürecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası çeşitli etkinliklerle Başkentlileri bir ortaya getirecek.

23 Aralık 2023’te Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde başlayan Hilal Polat’ın Biz Beceremiyoruz Bu Love İşlerini standı de 23 Ocak tarihine kadar görülebilecek.

Çankaya Belediyesi’nin ocak ayı kültür sanat etkinliklerinden haberdar olmak için ‘cankayaks’ facebook, X ve instagram toplumsal medya hesaplarını takip edilebilir, aktifliklerin detaylarına ise ‘kultursanat.cankaya.bel.tr/’ adresinden ulaşılabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.