• Şehir Alanya
  • Dijital Bayraklı! – Lider Sandal: “Daha süratli daha güvenli”
5 okunma

Dijital Bayraklı! – Lider Sandal: “Daha süratli daha güvenli”

ABONE OL
30 Aralık 2023 09:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Resim

Belediye hizmetlerini daha süratli ve faal hale getirerek, tüm arşivi dijital ortama taşımak için İZKA’dan hibe takviyesi alan Bayraklı Belediyesi, çalışmalarda sona geldi. Bu kapsamda 3 milyon evrak ve 300 bin metre proje tarandı. Lider Serdar Sandal “İlçe sakinlerimizin muhtaçlığı olan her türlü bilgi ve dokümana artık daha süratli ulaşacağız. Belediye hizmetlerimizi dijital ortamda daha aktif sağlayacağız” dedi.

3 MİLYON EVRAK, 600 BİN METRE PROJE

İzmir Kalkınma Ajansı’nın “Kamuda Dijital Dönüşüm Mali Dayanak Programı” kapsamında fizikî arşivin dijital ortama aktarılması projesi ile hibe almaya hak kazanan Bayraklı Belediyesi, tüm doküman ve evrakların elektronik ortama aktarılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyede oluşturulan “Dijital Arşiv Birimi” 3 milyon A4 doküman ile birlikte 600 bin metre projenin 300 bin metresini tarayıp bilgisayar ortamına aktardı. A4’lerin indeksleme ve sisteme dahil edilme süreçleri sürerken çalışmaların Ocak ayı sonunda tamamlanacağı belirtildi. Dijital arşivleme projesiyle, vatandaşların gereksinim duyduğu bilgi ve evraklara ulaşım suratı artacak. Belediye hizmetlerinin daha faal olarak sunulması sağlanacak. Kamu hizmetlerinde hem vakit kaybının hem de kağıt israfının önüne geçilecek.

DAHA SÜRATLİ VE İNANÇLI HİZMET

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Belediye hizmetlerini daha süratli, kolay ulaşılabilir ve inançlı hale getirmek için Dijital Arşiv çalışmalarımızı önemsiyoruz. Vatandaşımıza en uygun hizmeti sunarak tıpkı vakitte israfın ve vakit kaybının da önüne geçeceğiz. Bu kapsamda projemizi kıymetli bulan İZKA’ya teşekkür ediyoruz. Dijital arşiv projemiz sayesinde artık kamu hizmetlerimizi daha süratli, inançlı ve faal hale getirmiş olacağız” dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.